Cryptocurrency Prices by Coinlib

آشنایی با صرافی غیرمتمرکز HoneySwap

KOROSH

Member
HoneySwap.jpg
ازدحام موجود در شبکه اتریوم و افزایش کارمزد معاملات در محدوده ۵ تا ۲۰ دلار، بسیاری از افراد و برنامه‌های کاربردی به دنبال گزینه‌های دیگری هستند. یکی از این گزینه‌ها زنجیره xDai است که می‌تواند با پلتفرم Honeyswap کمپانی 1Hive استفاده شود. استفاده از زنجیره xDai از این جهت جذاب است که هنوز از بلاکچین اتریوم به عنوان زنجیره جانبی استفاده می‌کند.

HoneySwap چیست؟
  • HoneySwap یک صرافی غیرمتمرکز است که برای کاهش هزینه‌های کارمزد در شبکه اتریوم به وجود آمده است. این پلتفرم توسط شرکت 1Hive که ساختارش به عنوان DAO سازمان مستقل غیرمتمرکز) است، به وجود آمده است. 1Hive از طریق پلتفرم آراگون در اتریوم سازماندهی می‌شود، و اخیراً ارز بومی خود را با نام Honey در زنجیره xDai راه اندازی کرده است تا بتواند با کارمزد کم و بدون ازدحام زیادی که برروی شبکه اصلی اتریوم است، فعالیت کند.
توکن اصلی این پروتکل honey است و عملکرد اصلی آن به عنوان یک ارز، واسطه‌ای برای مبادلات، ذخیره ارزش و واحد محاسبات است. اما مسلماً، به دلیل اندازه نسبتاً کوچک جامعه 1Hive و نقدینگی کم این صرافی، بهترین گزینه برای هر یک از این موارد در سطح جهانی نیست.

HoneySwap در واقع یک فورک از ورژن نخست صرافی Uniswap است که بر روی شبکه xDai کار می‌کند. اما به همین دلیل که این صرافی بر روی زنجیره اصلی اتریوم نیست کار با آن نیز کمی مشکل است.
 
بالا