Cryptocurrency Prices by Coinlib

Keon

Active member
رهبری و مدیریت روی زنجیره ای و سازوکار مشوق

TaPos​

حملات خرج کردن مضاعف یا double spend، همیشه مشکلی بوده که منحصرا باید در تاریخچه زنجیره عمومی به آن رسیدگی شود. به منظور مقابله با چنین حملاتی، TRON دارای مکانیسم TaPos می باشد که امنیت زنجیره عمومی TRON را بهبود می بخشد.

پشتیبانی از توکن TRC10​

توکن TRC10 بر اساس قراردادهای سیستم بوده که می تواند بر روی زنجیره عمومی TRON به سادگی صادر شود. از آنجایی که معاملات قرارداد سیستم تنها از پهنای باند استفاده می کند، استاندارد TRC10 هزینه جریان و گردش توکن را به طور چشمگیری کاهش می دهد. معاملات توکن TRC10 می توانند در مبادله غیر متمرکز ایجاد شده در درون زنجیره عمومی TRON صورت پذیرند.

TVM و قراردادهای هوشمند​

ماشن مجازی TRON (TVM) که در زنجیره عمومی TRON پیاده سازی شده است، به طور کامل با ماشن مجازی اتریوم (EVM) سازگار می باشد. به لطف مزایای ذاتی الگوریتم اجماع DPOS زنجیره عمومی TRON، ماشین مجازی TVM نه تنها هزینه های آموزش و فراگیری را برای توسعه دهندگان کاهش می دهد، بلکه بهینگی در عملکرد را افزایش داده و هزینه ها را نیز کاهش می دهد.

ما بهینه سازی های زیادی را روی ماشین مجازی TVM به منظور کاهش هزینه های عملکردی DAPPs پیاده سازی کرده ایم. ما همچنین ابزارهای جدید زیادی شامل راستی آزمایی گروهی امضاها، قضاوت بر روی آدرس قرارداد و غیره را نیز به منظور پشتیبانی از منطق های تجاری بیشتر در قراردادهای هوشمند توسعه داده ایم.

مدل منبع​

زنجیره عمومی TRON می تواند یک مدل منبع ممتاز باشد. ما یک مکانیسم تنظیم پویا را برای پارامترهای مدل منبع طراحی کرده ایم، که برای تنظیم بازخورد مفید می باشد. توضیح مختصر این سازوکار یا مکانیسم این است که شمار معاملات در حال پردازش با هزینه منبع ارتباط مثبتی دارد.

برای هر کاربر مقدار مشخصی از سهمیه منبع رایگان در نظر گرفته شده است.
کاربران می توانند TRX خود را به منظور دستیابی به پهنای باد/انرژی رایگان و میزان متناظر رای مسدود نمایند. رای دادن به SR ها بر اساس میزان رای ها پاداش داده خواهد شد.

اپلیکیشن های هسته و مرکزی در اکوسیستم TRON​

1. مرور اجمالی

زنجیره عمومی TRON یک سیستم عامل توزیع یافته بزرگ مقیاس بوده و دارای ده ها هزار گره است که بر روی پایانه ها و سرویس ها در سراسر جهان در حال اجرا می باشند. همانند رابطه نرم افزار آفیس با شرکت مایکروسافت، قدرت زنجیره عمومی TRON را نمی توان از جدای از پشتیبانی نرم افزاری دانست، و از این رو شکوفایی اکوسیستم TRON نیازمند همکاری انجمن برنامه نویسان و توسعه دهندگان می باشد.

در حال حاضر نرم افزارهای بسیار هوشمندانه ای در اکوسیستم TRON وجود دارند.

2. کلاینت کیف پول​

Wallet-cli

Wallet-cli کلاینت والت یا کلاینت کیف پول رسمی است که توسط بنیاد TRON پشتیبانی می شود.

  • Wallet-cli یک نسخه خط فرمان از والت است که ابزارهای ضروری را برای ارتباط با زنجیره عمومی TRON به وسیله پروتکل PRC فراهم نموده و از تمامی قابلیت ها و کارکردهای زنجیره عمومی TRON به صورت real-time و بهنگام پشتیبانی می کند.
  • Wallet-cli همچنین یک پیاده سازی ممتاز کد به منظور نمایش مد یا حالت تعاملی میان کلاینت ها و بلاک چین برای توسعه دهندگان می باشد.
TronLink

TronLink یک والت بسیار خوب TRON است که لیست کاملی از عملکردها، تجربه کاربری راحت و متقاعد کننده، گزینه های بودجه و سرمایه امن و همچنین بیشترین شمار اپلیکیشن ها را برای کاربران خود فراهم می کند.

3.کاوشگر بلاکچین

سایت tronscan.org اولین کاوشگر بلاکچین بر پایه TRON می باشد.

tronscan.org دارای تمامی عملکردها و قابلیت های یک کاوشگر بلاکچین، شامل جست و جو برای معاملات، حساب ها، بلوک ها، گره ها، قراردادهای هوشمند، آمارهای روی زنجیره، ساخت و ایجاد توکن و غیره می باشد.

tronscan.org همچنین دارای یک والت وب داخلی و یک پروتکل Bancor بر پایه DEX بوده که ماتریکس برنامه tronscan را غنی می سازند.

4. DAPP

زنجیره عمومی TRON ده ها هزار توسعه دهنده انجمن را به دلیل عملکرد بالا، امنیت و هزینه پایین خود برای پیوستن به توسعه، پیاده سازی و اجرای DAPPs روی بلاکچین جذب کرده است.

در چارک اول سال 2020، شمار کل DAPP ها روی زنجیره عمومی TRON با بیش از 230,000 کاربر از 700 مورد گذر کرده است.

5.Testnet

شبکه آزمایشی Shasta

شبکه آزمایشی نیل​

شبکه آزمایش نیل (Nile) عموما به منظور آزمایش قابلیت های جدید استفاده می شود. به طور معمول کد نسخه مربوط به شبکه آزمایشی نیل از شبکه اصلی جلوتر می باشد.

شبکه آزمایشی Tronex​

رشد اکوسیستم TRON​

رشد سالم و خوش بینانه اکوسیستم TRON را هرگز نمی توان جدای از محصولات اکوسیستم دانست. محصولات تحت توسعه و آزمایش در زیر لیست شده اند:

کلاینت lite​

یک گره کامل برای دستگاه های با مشخصات پایین تر قبال دسترس خواهد شد.

کلاینت کامل Lite​

مشکل تجمیع گسترده داده یک گره کامل را حل می کند. یک گره کامل Lite یا سبک، همانند یک گره کامل می تواند تمامی خدمات را ارایه دهد، اما تنها بخشی از داده ها را ذخیره می کند.

پشتیبانی از معاملات محافظت شده بر روی زنجیره عمومی TRON​

قابلیت های امنیتی بیشتری را برای داده ها فراهم می نماید.

TronDex​

یک بهینه سازی از DEX کنونی بوده، که تطبیق معاملات یا تراکنش های خودکار TRC10 و معاملات غیر متمرکز TRC20 پشتیبانی می کند.

زنجیره جانبی یا SideChain بر پایه شبکه Sun​

یک DAPPchain بر اساس شبکه Sun بوده و توسعه دهندگان DAPP بیشتری را به منظور استقرار بلاکچین هایشان جذب می کند.

مخلوطی از PBFT و DPOS​

در حال آماده شده برای پیاده سازی مابین زنجیره ای در آینده می باشد.

محصولات انجمن TRON​

ما محصولات برجسته بیشماری از انجمن داریم:

TRONZ از تراکنش محافظت شده پشتیبانی می کند.

هم اکنون TRONZ در حال گذراندن فرایند MPC می باشد. سکه یا کوین محافظت شده برپایه زنجیره عمومی TRON پس از اتمام این فرایند منتشر خواهد شد.

  • کاوشگر بلاکچین به نام Tronscan
  • DeFi (دارایی و سرمایه غیر متمرکز)
اولین پلاتفرم سهام و قرض دهی به نام JUST

سهام TRX لیست شده بر روی JUST بیش از 1000,000,000 بوده، و از محصولات مشابه همانند MakerDAO گذر کرده است.

ابزارهای توسعه دهندگان​

TronWeb ابزارهای JS یا جاوا اسکریپ کد نویسی سمت کاربر را برای ارتباط با بلاکچین فراهم می کند.

TronIDE یک ابزار مجتمع را برای ویرایش، پیاده سازی، آزمایش و فراخوانی قراردادهای هوشمند فراهم می سازد.

TronGrid یک گره کامل همراه با خدمات API جانبی را فراهم می کند.

TronLink​

TronLink یک والت TRON ممتاز است که توسط انجمن پیاده سازی شده است و قابلیت اجرا روی سیستم عامل های Android، IOS و دسکتاپ PC (افزونه کروم( را داشته و یک مدخل حیاتی برای DAPP ها می باشد.

در حال حاضر TronLink بیش از 300,000 کاربر دارد.

آینده TRON​

در طول دو سال گذشته و از روزی که شروع به توسعه این اکوسیستم کرده ایم، ما همیشه به باور "عجله باعث اصراف می شود" پایبند بوده ایم. با نگاهی به گذشته، ما کارهای زیادی انجام داده ایم. درحال حاضر، محصول اصلی زنجیره عمومی ما تحت عنوان "java-tron" عملکرد پایداری دارد. علاوه بر این، محصولات و ایده های ممتاز بسیاری مانند DAPP ها و همچنین توسعه دهندگان چالاک ما در انجمن مهم ترین بخش های تشکیل دهنده اکوسیستم TRON در این روزها می باشند.

در آینده، ما به عقیده "غیر متمرکز سازی اینترنت" پایبند بوده و در حیطه های زیر به فعالیت ادامه خواهیم داد:

  • میان زنجیره ای بر اساس زنجیره عمومی TRON
  • پشتیبانی کامل برای تراکنش های محافظت شده
  • یک ماشین مجازی یا TVM سریع تر و ایمن تر
  • ادغام سازی با سایر محصولات مانند BTFS، و گسترده نمودن حیطه برنامه های DAPP ها
  • کاوش در حیطه DeFi


از همراهی شما متشکریم.
 
بالا