Cryptocurrency Prices by Coinlib

Keon

Active member

استخراج-ابری.jpg
استخراج ابری به فرآیندی گفته می شود که در طی آن ارزهای دیجیتالی استخراج و یا تولید می شوند. در این روش با راه اندازی فارم های استخراج ارزهای دیجیتال و تعبیه دستگاه های ماینینگ، یک شبکه واحد ایجاد می شود که با اینکار قدرت پردازش بیشتر می شود. با افزایش قدرت پردازش، شانس دریافت پاداش نیز بیشتر می شود. در صورتی که یک کاربر در حالت عادی تنها می تواند از قدرت پردازش خود برای ماینینگ استفاده کند که شانس کمتری برای دریافت پاداش خواهد داشت.

مزایای استفاده از استخراج ابری چیست؟​

استفاده از استخراج ابری، مزایایی به همراه دارد که در ادامه به مواردی از آن می پردازیم:

1.کاهش هزینه ها: در صورتی که قصد داشته باشید به صورت فردی اقدام به استخراج کنید، مستلزم نصب سخت افزارهای اضافی است که می تواند برای شما هزینه به همراه داشته باشد. چرا که هر یک از این سخت افزارها، به مقدار بسیار زیادی انرژی مصرف می کنند که باعث می شود مبلغ قبض افزایش یابد. اما با استفاده از استخراج ابری، نیاز به نصب سخت افزار اضافی نیست و نیاز به صرف هزینه اضافی نیست.

2.جلوگیری از ایجاد سروصدا و حرارت زیاد: همه دستگاه های ماینینگ ارز دیجیتال، هم سروصدا و هم اینکه گرمای زیادی ایجاد می کند. در صورتی که دستگاه استخراج ابری، هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی کند.

مزایای استفاده از استخراج ابری چیست؟

معایب استفاده از استخراج ابری چیست؟​

استخراج ابری همانند دیگر دستگاه های استخراج، معایبی به همراه دارد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

1.درآمد زایی کم: از آنجایی که در سیستم استخراج ابری نیازی به ایجاد چارچوب خاصی نیست، بنابراین استفاده از این نوع سیستم استخراج ممکن است تأثیر منفی بر روی درآمد داشته باشد. اما به مرور زمان با افزایش سختی استخراج رمز ارزها، شرایطی ایجاد می شود که استخراج ارزهای دیجیتال سود بسیار کمی به همراه دارد.

2.افزایش کلاهبرداری: این نوع فعالیت اقتصادی نیز از کلاهبرداری به دور نبوده و در حال حاضر شرکت های بسیاری هستند که در صورت کار کردن با آنها ممکن است ضررهای فراوانی را متحمل شد؛ بنابراین اگر تصمیم به استفاده از سیستم استخراج ابری را دارید، بهتر است بررسی های لازم را انجام دهید.

3.قابل استفاده برای برخی از ارزهای دیجیتال: استخراج ابری تنها برای تعدادی از ارزهای دیجیتال محبوب قابل استفاده است. چرا که معمولاً کاربران به استخراج ارزهایی می پردازند که قابل اعتماد برای استخراج هستند. پس با استفاده از استخر استخراج ابری می توان سود خوبی کسب کرد.

آیا استفاده از استخراج ابری اثرگذار است؟​

هنوز نمی توان جواب قانع کننده ای برای این سؤال داشت، چرا که برای تعیین اثرگذاری این نوع استخراج، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. از جمله نوسانات قیمت ارز، می تواند سود حاصل از استخراج ابری را به شدت کاهش دهد. البته در این میان نیز باید لیست کلاهبرداران را نیز اضافه کرد که موجب خطر افزایش ریسک استفاده از استخراج ابری می شوند.

براساس نظریه کارشناسان اقتصادی، بهترین راه کسب درآمد از استخراج ابری، این است که آن را از صرافی های معتبر خرید.

اما به هر حال برای اینکه تشخیص دهید چقدر می توانید از استخراج ابری کسب درآمد کنید، باید بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهید.

آیا استفاده از استخراج ابری رایگان است؟​

در شرایط اقتصادی امروز که همه به دنبال کسب درآمد و سود هستند، بنابراین کاملاً بدیهی است که پلتفرمی یا فردی مراحل استخراج را به صورت رایگان انجام دهد؛ بنابراین اگر این خدمات به صورت رایگان انجام شود، احتمال کلاهبرداری وجود دارد. به صورت کلی قراردادهای استخراج ابری شامل پرداخت های اولیه و دوره ای است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز برای شروع استخراج ابری، در حدود 10 دلار است.

آیا استفاده از استخراج ابری رایگان است؟

استخراج ابری برای استخراج کدام یک از ارزهای دیجیتالی مناسب است؟​

از استخراج ابری می توان برای استخراج ارز دیجیتال های معروفی همچون بیت کوین، اتریوم و لایت کوین استفاده کرد.

معرفی بهترین پلتفرم‌های کلود ماینینگ​

قبل از اینکه به معرفی بهترین پلتفرم های استخراج ابری بپردازیم، باید تمام نکات و احتیاط های لازم را مد نظر قرار داد. اما بهترین پلتفرم های استخراج ابری شامل این موارد است:

1.IQ Mining: این پلتفرم فعالیت خود را از سال 2016 شروع کرد و تا کنون توانسته است با ارائه خدمات مناسب، کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. در حال حاضر نزدیک به 50 هزار کاربر عضو این پلتفرم هستند. در این پلتفرم استخراج براساس نیاز کاربران، ارزهای مختلفی وجود دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد. ثبت نام در این پلتفرم کاملاً رایگان بوده و هیچ هزینه اشتراکی بابت آن دریافت نمی شود. سیستم مرکزی این پلتفرم در اروپا بوده و سیستم عامل آن به چهار زبان اصلی (فرانسه، اسپانیایی، روسی و انگلیسی) است.

2.Genesis Mining: یکی از پلتفرم های معروف استخراج ابری است که به استخراج بیت کوین می پردازد. این شرکت از سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون بیش از 2 میلیون کاربر دارد. از استخراج Genesis، می توان برای آلت کوین و بیت کوین استفاده کرد. Genesis Mining براساس توان هش و نوع سکه مورد علاقه کاربر، بسته های مختلفی از قیمت گذاری را ارائه می دهد.

3.Crypto Universe: این سیستم استخراج از سال 2018 فعالیت خود را آغاز کرد و به کاربران این امکان را می دهد با برنامه ها و قراردادهای سودآور، به استخراج ارز دیجیتال بپردازند.

4.Hashflare: این پلتفرم از سال 2015 فعالیت خود را شروع کرد و در حال حاضر بیش از یک میلیون کاربر دارد. این پلتفرم به کاربران این امکان را می دهد تا پنج ارز دیجیتال را از طریق این پلتفرم استخراج کنند. سودی که از این پلتفرم استخراج می شود، بین تمامی کاربران تقسیم می شود. تنها مزیتی که این پلتفرم دارد، این است که برای ورود نیاز به داشتن سرمایه چندانی نیست.

5.Eobot: این پلتفرم برای اولین بار در سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرد. این پلتفرم قابلیت استفاده هم در اندروید و هم iOS را دارد. در حال حاضر تعداد کاربرانی که عضو این پلتفرم هستند، بیش از 2.2 میلیون کاربر هستند.
 
بالا