Cryptocurrency Prices by Coinlib

الزام احراز هویت حضوری، در صرافی های رمزنگاری تایلند!

Keon

Active member

717_aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjEtMDUvNWZlMTA1OTEtNTMyMS00M2ExLTk1MW...jpg
دولت تایلند قصد دارد ایجاد حساب جدید رمزنگاری شده را با الزامات سختگیرانه KYC کنترل کند.

قانون گذاران امور مالی در تایلند، در حال آماده سازی برای کنترل کردن محدودیت های ایجاد حساب جدید در صرافی های ارز دیجیتال می باشند.

بر اساس گزارش 3 می(13 اردیبهشت) از Bangkok Post، دفتر مبارزه با پولشویی (AMLO) این کشور اعلام کرد که از جولای(تیر 1400) ، صرافی های رمزنگاری باید هویت مشتریان جدید را به طور حضوری با استفاده از دستگاه “dip-chip” تأیید کنند.

در حالی که کاربران جدید در حال حاضر می توانند با ارسال اسناد بصورت آنلاین، هویت خود را در صرافی ارز دیجیتال تأیید کنند. دستگاه های dip-chip، تراشه ای را که در کارت های شناسایی شهروندان تایلند جاسازی شده اسکن می کنند و برای تائید فرآیند، نیاز به حضور فیزیکی مشتریان دارند. قوانین جدید همچنین ممکن است مانع دسترسی سرمایه گذاران خارجی در صرافی های کشور شوند، زیرا قادر به دریافت کارت شناسایی تایلندی نیستند.

به نظر می رسد قانون گذاران مشتاق هستند که مقررات مشابهی را برای فروش طلا به ارزش بیش از 100,000 THB (تقریبا 3200 دلار) ، اعمال کنند. برخی از معامله گران طلا در پایتخت این کشور، بانکوک، اکنون نیز، برای تأیید هویت از dip-chip استفاده می کنند.

تشدید مقررات در حالی است که دارایی های رمزنگاری در تایلند با محبوبیت روزافزونی مواجه است ، به طوری که تعداد حساب های صرافی های ارز دیجیتال تایلند از 160،000 در پایان سال 2020 (پاییز 1399) ،به تقریبا 700،000 در آغاز ماه می (اردیبهشت) افزایش می یابد. مدیران صنعت ابراز نگرانی کرده اند که قوانین جدید، رشد بخش رمزنگاری تایلند را دچار خفقان می کند. Poramin Insom ، بنیانگذار و مدیر صرافی ارز دیجیتال تایلند به نام Satang Corp ، اظهار داشت:

“بیشتر صرافی های دارایی های دیجیتال، همچنان مشغول آماده سازی سیستم های خود هستند تا جریان رشد تعداد مشتریان را با توجه به ادامه برنامه های جدید حساب، وفق دهند. با این حال، اگر فرآیند درخواست پیچیده‌تر شود، این رشد ممکن است دچار اخلال شود. “

انجمن تجاری اپراتورهای دارایی دیجیتال تایلند، در حال برنامه ریزی برای میزبانی یک بحث در مورد مقررات ورودی در یک اجماع آینده است که امکان گفتگو با آژانس های نظارتی از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار و AMLO را ممکن میسازد.

Bitkub ، بزرگترین صرافی تایلند که در ماه ژانویه(دی 1399) به طور موقت از سوی SEC موقتا به حالت تعلیق درآمد، از اظهار نظر در مورد شرایط جدید KYC خودداری کرد. در اواسط ماه مارس(اسفند 1399)، بانک مرکزی اظهار داشت که استیبل کوین وابسته به بات تایلند (Thai Baht) را غیرقانونی اعلام کرده است.
 
بالا