Cryptocurrency Prices by Coinlib

بانک مرکزی اروپا پروژه آزمایشیِ ایجاد “یورو دیجیتال” را راه اندازی کرد

Keon

Well-known member
OIP - بانک مرکزی اروپا پروژه آزمایشیِ ایجاد یورو دیجیتال را راه اندازی کرد

بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه در واکنش به محبوبیت رو به رشد پرداخت های الکترونیکی و رونق رمزارزها، به طور رسمی پروژه آزمایشی برای ایجاد یک «یوروی دیجیتال» را راه اندازی کرد.
کریستین لاگارد(Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: “هدف کار ما این است که اطمینان حاصل کنیم که در عصر دیجیتال شهروندان و سازمان ها همچنان به امن ترین شکلِ پول؛ پول بانک مرکزی، دسترسی دارند.” قبل از اینکه تصمیم نهایی در مورد اینکه به این کار بپردازیم یا نه گرفته بشود، “مرحله بررسی” اولیه و تمرکز بر طراحی یورو دیجیتال دو سال به طول می انجامد.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که سیاست گذاران در سراسر جهان این به اصطلاح ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) را به عنوان جایگزینی پایدار و بدون ریسک برای دارایی های کریپتویی مانند بیت کوین و ارز برنامه ریزی شده فیس بوک(diem) کاوش می کنند.

بانک های مرکزی همچنین به افزایش تقاضا برای گزینه های پرداخت دیجیتال پاسخ می دهند چرا که استفاده از پول نقد همچنان رو به کاهش است، روندی که توسط همه گیری کرونا و تمایل به جلوگیری از تماس با اشیا به آن دامن زده می شود.

بانک مرکزی چین در حال حاضر یک ارز دیجیتال را در چند شهر آزمایش میکند، در حالی که بانک مرکزی انگلستان یک گروه ویژه برای بررسی “بریت کوین”(britcoin) احتمالی راه اندازی کرده است.
فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی ژاپن نیز در حال تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال هستند.

بانک مرکزی اروپا پیش از این علامت داده بود که ممکن است حدود پنج سال طول بکشد تا یورو الکترونیکی را تحقق ببخشد، به این معنی که یک راه اندازی رسمی قبل از سال ۲۰۲۶ انتظار نمی رود.

موسسه فرانکفورت همچنین تاکید کرد که هر یورو دیجیتال در آینده “مکمل پول نقد خواهد شد، نه جایگزین آن”.

یورو دیجیتال یک نسخه الکترونیکی از سکه های یورو و اسکناسهایی که در کیف پول دیجیتال نگه داری میشوند، خواهد بود و به طور بالقوه اجازه می دهد شهروندان منطقه یورو برای اولین بار به طور مستقیم در بانک مرکزی اروپا حسابهایی داشته باشند.

یک چالش کلیدی این خواهد بود که خواسته های حریم خصوصی را با مقررات ضد پولشویی متعادل کنیم، کارشناسان می گویند بعید است یک یوروی دیجیتال بتواند همان نوع ناشناس ماندن مانند پول نقد را ارائه دهد.

بانک مرکزی اروپا در بیانیه خود اعلام کرد: یک یورو دیجیتال باید بتواند نیازهای اروپایی ها را برآورده کند در حالی که در عین حال به جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی و اجتناب از هرگونه تاثیر نامطلوب بر ثبات مالی و سیاست پولی کمک می کند.

برای جلوگیری از کساد کردن کسب و کار بانک های تجاری، عضو هیئت مدیره اجرایی بانک مرکزی اروپا Fabio Panetta به تازگی گفت: بانک مرکزی ممکن است مقدار یورو الکترونیکی که افراد می تواند در کیف پول دیجیتال خود نگه داری کنند را به 3،000 یورو (3500 دلار) محدود کند.
 
بالا