Cryptocurrency Prices by Coinlib

بهترین آلت کوین ها کدام هستند؟

KOROSH

Member
بهترین آلت کوین ها کدام هستند؟.jpeg
آلت کوین (کوین‌ های جایگزین) یک واژه عام است که در مورد تمام رمز ارز هایی که پس از بیت کوین توسعه یافت صدق می‌ کند. بیت کوین چندین سال یکه ‌تار دنیای رمز ارز بود تا اینکه اولین آلت کوین ها با نام Namecoin وارد بازار شد. در ادامه به بررسی بهترین آلت کوین ها خواهیم پرداخت.
  • اتریوم (ETH) یکی از بهترین آلت کوین ها
اتریوم برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ با مفهوم قراردادهای هوشمند و یک زبان برنامه نویسی کاملا متغیر به بازار معرفی شد. پلتفرم اتریوم از اتر (ETH) به عنوان رمز ارز خود استفاده می ‌کند که برای اداره برنامه همچون توکن مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
  • ریپل (XRP)
ریپل در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و برخلاف بیت کوین با هدف مورد استفاده قرار گرفتن برای تراکنش ‌های شخص ثالث (بانک ‌ها) که در طراحی بیت کوین وجود نداشت شکل گرفت. هدف از توسعه ریپل این بود که یک پلتفرم تراکنشی غیر متمرکز به وجود بیاید که مشکلات سرعت و امنیت را در تراکنش ‌های معمول بانک حل کند اما به جای ارز سخت، XRP ارز پذیرفته شده‌ ی اسکچنج است.
  • بیت کوین کش (BCH)
بیت کوین کش به عنوان یک شاخه سخت از بیت کوین کلاسیک توسعه یافت زیرا سرمایه گذاران بیت کوین درباره هزینه تراکنش ‌ها، زمانی که فرایند تایید طول می ‌کشید و کمیابی کوین ‌ها نگران شده بودند.
  • لایت کوین (LTC) یکی از بهترین آلت کوین ها
لایت کوین در سال ۲۰۱۱ توسط چارلی لی به بازار معرفی شد تا مانند بیت کوین برای خرید ها و تراکنش ‌های روزمره به توان از آن استفاده کرد.
  • کاردانو (ADA)
کاردانو در سال ۲۰۱۵ وارد بازار رمز ارز ها شد و توسعه یافت تا یک پلتفرم رمز ارز شکل بگیرد که نسبت به سایر رمز ارز ها قابلیت ‌هایی چون سرعت بیشتر، گمنامی، مجوز برای یک ساید چین (Sidechain) و مالکیت پول را دارا باشد. با این حال بخش اعظم موفقیت آن در بازار رمز ارز در نتیجه وجود مجوز استفاده از نام مستعار و ساید چین به دست آمده است.
  • نئو (neo)
نئو در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک نسخه بهبود یافته از اتریوم ارائه شد تا استفاده از قرارداد هوشمند در آن نسبت به اتریوم برای جامعه ‌ای بزرگتر در دسترس قرار بگیرد، زیرا نئو در مقایسه با اتریوم زبان ‌های برنامه نویسی بیشتری را می‌ پذیرد.
  • استلار لومن (XLM)
استلار لومن یک پلتفرم رمز ارز در حال ترقی است که در سال ۲۰۱۴ با هدف تبدیل شدن به یک واسطه متن باز برای مبادله قراردادهای کسب‌ و کاری پول ساز شکل گرفت و به نظر می ‌رسد ترکیبی از خصوصیات اتریوم و ریپل را دارد.
 
بالا