Cryptocurrency Prices by Coinlib

بهترین رمزارزها برای استخراج کدامند؟ (قسمت دوم)

لیست بهترین رمزارزها برای استخراج​

در این بخش از مقاله وقت آن رسیده که به سراغ لیستی از بهترین رمزارزها برای استخراج برویم. این لیست را بر اساس روش استخراج و سوددهی رمزارزها نوشته‌ایم.

1- بهترین رمزارزها برای استخراج بر اساس سوددهی سریع​

1-1- زی کش​

زی کش (Zchash) با نام اختصاری ZEC یک رمزارز غیرمتمرکز است که در سال 2016 با هدف حفظ حریم خصوصی و گمنام بودن به وجود آمد. زی کش از یک پروتکل به نام زیروکوین (Zerocoin) استفاده می‌کند که فقط فرستنده و گیرنده می‌توانند معامله‌ را در شبکه ببینند. طبق این پروتکل هیچ واحد ارزی نیست که سابقه معاملات را در خود ذخیره داشته باشد. نام این پروتکل ابتدا به زیروکش و در نهایت به زی کش تغییر یافت.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: Equihash

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: 6.25 ZEC

نرخ تولید بلاک: 1.25 دقیقه

اندازه کل شبکه: 21 میلیون ZEC

هاوینگ بعدی: نوامبر 2020

بهترین رمرزارزها برای استخراج - زی کش


استخراج زی کش​

زی کش اکنون در بازار رمزارزها در پله سی و یکم ایستاده است و ارزش کل بازارش حدود 687 میلیون دلار است. قیمت این رمزارز در ماه اکتبر سال 2016 به 5940 دلار رسید؛ هرچند این روزها حدودا 67 قیمت دارد.

زی کش از الگوریتم Equihash برای استخراج استفاده می‌کند. هدف اصلی این الگوریتم پایدار کردن فرآیند استخراج رمزارزها و استقلال آن از ای‌سیک‌ها بود. هرچند مقاومت زی کش در برابری ای‌سیک‌ها در سال 2018 شکست و اولین ای‌سیک با قابلیت استخراج طبق الگوریتم Equihash توسط شرکت Bitmine معرفی شد.

تا قبل از این سال استخراج زی کش با کامپیوترهای خانگی به‌صرفه و ممکن بود، اما در حال حاضر استخراج زی کش تنها با استفاده از ای‌سیک‌ها و ریگ‌ استخراج کارت گرافیک (یک مجموعه مانند کیس کامپیوتر که از کارت‌های گرافیک متعدد تشکیل شده است.) ممکن است.

در حال حاضر بهترین دستگاه‌های ای‌سیک برای استخراج زی کش Antminer Z15 با قیمت 5990 دلار و بازگشت سرمایه 300 روزه است. ای‌سیک Antminer Z11 هم با قیمت 2141 دلار و بازگشت سرمایه در 572 روز، در رتبه بعدی قرار دارد.

1-2- گرین​

گرین (Grin) با نماد GRIN یکی از رمزارزهای جدید در دنیای کریپتوکارنسی است. این رمزارز که اکنون یکی از بهترین رمزارزها برای استخراج است، در سال 2020 معرفی شد. گرین با ارائه چهار ویژگی ثبات قیمت، مقیاس‌پذیری، غیرمتمرکز بودن و حفظ حریم خصوصی و قابل معامله بودن، می‌تواند راه‌حلی برای ایده یک ارز جهانی باشد (منبع: Brave Newcoin).

میمبل ویمبل (MimbleWimble) یک پروتکل حفظ حریم خصوصی است که ابتدا برای بیت کوین معرفی شد؛ اما بعد از این که مشخص شد که بیت کوین محدودیت‌هایی برای استفاده از این پروتکل دارد، گرین به عنوان یک رمزارز مستقل شروع به فعالیت کرد.

گرین محدودیتی برای استخراج ندارد، در نتیجه هاوینگ هم برای آن اتفاق نمی‌افتد. به طور متوسط در هر ثانیه یک گرین ایجاد می‌شود. این تولید خطی باعث افزایش مداوم عرضه و کاهش تورم می‌شود. شیوه استخراج گرین امنیت شبکه را تضمین می‌کند. به علاوه همه کاربران شبکه به شکل عادلانه از توزیع عادلانه کوین بهره‌مند خواهند شد.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: MimbleWimble

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: 60 Grin

نرخ تولید بلاک: 1 دقیقه

اندازه کل شبکه: نامحدود

هاوینگ بعدی: ندارد

رمزارز گرین برای استخراج


استخراج گرین​

استخراج گرین در دو سال اول فعالیت با کارت‌های گرافیک و ای‌سیک ممکن است. بعد از سال 2021، این کار فقط با کمک‌ دستگاه‌های ای‌سیک شدنی خواهد بود. چرا که توسعه دهندگان گرین معتقدند تک روشی بودن استخراج، عادلانه بودن توزیع کوین‌ها را حفظ می‌کند.

گرین اکنون در بازار رمزارزها در پله چهارصد و یکم ایستاده است و ارزش کل بازارش حدود 15 میلیون دلار است. بالاترین قیمت هر گرین تا امروز 10 دلار بوده است؛ قیمت گرین این روزها حدود 0.27 دلار است. تاکنون حدود 56 هزار واحد گرین استخراج شده است. در حال حاضر استخراج گرین با کارت گرافیک بسیار به‌صرفه است و با ساخت یک ریگ استخراج می‌توانید کار خود را آغاز کنید.

2- بهترین رمزارزها برای استخراج با هدف سرمایه گذاری طولانی مدت​

2-1 اتریوم​

اتریوم (Ethereum)، یک پلتفرم بر بستر بلاکچین است که رمزارزهای زیادی را میزبانی می‌کند. این پلتفرم یک رمزارز هم دارد که اتر Ether نام دارد (با نام اختصاری ETH). اتر در دنیای رمزارزها با نام اتریوم هم شناخته می‌شود.

اتریوم دومین رمزارزی بود که در دنیای کریپتوکارنسی مطرح شد. این رمزارز در حال حاضر یکی از بهترین رمزارزها برای استخراج و یک گزینه‌ خوب برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت است. روند رشد قیمت اتریوم نشان داده است که بر خلاف زی کش، گرین و غیره در کل صعودی است و آینده روشنی دارد.

دلیل به وجود آمدن اتریوم دو مورد بود: علاوه بر غیرمتمرکز کردن تراکنش‌های مالی، قراردادهای هوشمند داشته باشیم تا بتوانیم دیگر فرآیندها را هم غیرمتمرکز کنیم. ایده‌آل شبکه اتریوم این است که همه‌چیز، از پول گرفته تا شبکه‌های اجتماعی یا انتخابات را هم غیرمتمرکز کند.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: Ethash

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: 2 ETH

نرخ تولید بلاک: 12 ثانیه

اندازه کل شبکه: نامحدود

هاوینگ بعدی: ندارد

استخراج اتریوم - بهترین رمزارزها برای استخراج


استخراج اتریوم​

برای استخراج اتریوم از کارت‌های گرافیک استفاده می‌شود. پس مانند گرین و زی کش، برای استخراج این رمزارز هم نیاز به یک ریگ استخراج دارید. برای تهیه یک ریگ استخراج می‌توانید یک ریگ را به شکل آماده بخرید یا خودتان چند کارت گرافیک را روی یک شاسی سوار کنید. برای مثال، قیمت هر کارت گرافیک AMD Radeon RX 5700 XT که یکی از گزینه‌های خوب برای ساخت ریگ است، حدود 430 دلار است. بسته به بودجه اولیه و دیگر شرایط می‌توانید تصمیم بگیرید چند کارت گرافیک در ریگ استخراج خود می‌خواهید.

شبکه اتریوم قصد دارد که الگوریتم خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. این یعنی استخراج‌کنندگان این شبکه تبدیل به اعتبار سنج می‌شوند و پاداشی که دریافت می‌کنند، برای تایید تراکنش‌ها است. این پاداش بر اساس مدت زمان حضور در شبکه و میزان سرمایه فعلی اعتبار سنج در شبکه تعیین خواهد شد. البته تاریخ دقیق این تغییر مشخص نیست.

2-2 بیت کوین​

بیت کوین (BitCoin) با نام اختصاری BTC اولین، محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین رمزارز موجود در دنیا است؛ پس نمی‌شود که جای بیت کوین در لیست بهترین رمزارزها برای استخراج خالی باشد. بیت کوین در سال 2009 معرفی شد و اکنون یازده سال از حضورش گذشته است. بیت کوین از الگوریتم اثبات کار برای دادن پاداش به ماینرها استفاده می‌کند. این پاداش در سال 2009، 50 بیت کوین بود و اکنون بعد از گذشت سه هاوینگ، به 6.25 بیت کوین رسیده است.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: SHA-256

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: 6.25 BTC

نرخ تولید بلاک: 10 دقیقه

اندازه کل شبکه: 21 میلیون

هاوینگ بعدی: احتمالا 2024

بیت کوین بهترین رمزارز برای استخراج


استخراج بیت کوین​

استخراج بیت کوین این روزها تنها به کمک دستگاه‌های ای‌سیک شدنی است. دستگاه‌هایی که به طور خاص برای عمل استخراج طراحی شده‌اند و هزینه تولید بالایی دارند. برای مثال، دستگاهی مانند ASICminer 8 Nano 44Th، در حال حاضر 6 هزار و 454 دلار قیمت دارد. با قیمت متوسط برق صنعتی یعنی 965 تومان، و قیمت فعلی بیت کوین یعنی 11 هزار و 645 دلار، سودآوری آن حدودا ماهی 30 دلار است. با وجود این که نرخ بازگشت سرمایه در استخراج بیت کوین بسیار کم و طولانی است، اما انتظار می‌رود که با توجه به روند رشد صعودی قیمت بیت کوین، استخراج و حفظ این رمزارز در طولانی مدت به‌صرفه باشد.


والکس، یک پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال است. شما می‌توانید برای نگه‌داری بیت کوین یا اتریومی که استخراج می‌کنید، از کیف پول والکس استفاده کنید. برای خرید و فروش این رمزارزها هم یک صرافی معتبر ارز دیجیتال مانند والکس به شما برای تبدیل بیت کوین و اتریوم به پول رایج کشور کمک خواهد کرد. (ثبت نام در سایت والکس)منبع : والکس
 
بالا