Cryptocurrency Prices by Coinlib

تایید ETF بیت کوین توسط کمیسیون SEC، روزی تاریخی برای رمزارزها رقم زد

Keon

Well-known member
تایید ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار


از زمان افزایش قیمت چشمگیر بیت کوین در سال ۲۰۱۷ تاکنون، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی منتظر ایجاد و استفاده از فرصتی در این عرصه روبه‌رشد بوده‌ و تلاش کرده‌اند که این رمزارز را به وال استریت وارد کنند. البته، اکثر این تلاش‌ها بی‌نتیجه بود و دلیل آن نیز کاهش تقاضا طی روند نزولی قیمت، مخالفت نهادهای دولتی یا عدم قطعیت و اطمینان پیرامون آینده بیت کوین به عنوان یک دارایی بود. اما اکنون، با توجه به اینکه بیت کوین تاییدیه عموم مردم، سازمان‌ها و حتی کشورهایی نظیر السالوادور و تایید ETF آن توسط کمیسیون SEC را کسب کرده است، به نظر می‌رسد زمان مناسبی برای بیت کوین است تا مشروعیت خود را تثبیت کند.

کسب تایید ETF بیت کوین ProShares از کمیسیون SEC​

اوایل روز جاری، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سرانجام اعلام کرد که اولین ETF آتی بیت کوین در آمریکا را تایید کرده است. این موضوع پس از ماه‌ها مشورت و وقفه صورت گرفته است، به طوری که کمیسیون SEC بررسی و تایید حداقل ده‌ها درخواست ETF بیت کوین را به تاخیر انداخته است. شرکت مدیریت دارایی ProShares که ETF خود را اوایل تابستان سال جاری ارائه داده بود، تا هفته آتی ETF بیت کوین خود را عرضه خواهد کرد. شرکت ProShares بیان کرده است که انتظار می‌رود این ETF در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) عرضه شود.

بدون شک، این موضوع، لحظه تاریخی برای عرضه رمزارزها است. ETF که به عنوان جایگزین قانونی برای حفظ و نگهداری دارایی دیجیتال مورد نظر عمل می‌کند، باعث می‌شود که سرمایه‌های جدیدی از جانب سرمایه‌گذاران سازمانی و خرده سرمایه‌گذاران وارد این عرصه شود.

عملکرد ETF بیت کوین ProShares همانند GBTC شرکت گری‌اسکیل است. این ETF به جای قیمت رمزارز، به رصد قراردادهای آتی بيت کوين خواهد پرداخت. گری گنسلر رییس کمیسیون SEC بیان کرده است که محصولات مبتنی بر بازار آتی، محافظت بیشتری از سرمایه‌گذاران ارائه خواهند داد.

به عنوان یک محصول مبتنی بر بازار آتی، مزایا و تخفیف‌های بالقوه بیشتری در ارتباط با ارزش خالص دارایی (NAV) وجود خواهد داشت. هرچند، ETF شرکت ProShares دارای کارمزد مدیریت ۰.۹۵ درصدی است که کمتر از کارمزد ۲ درصدی GBTC است. این موضوع به همراه دوره‌های طولانی GBTC باعث می‌شود که سرمایه‌ها از طرف GBTC به سمت ETF شرکت ProShares روانه شوند.

رشد قیمت بيت کوين پس از تایید ETF​

خبر تایید شدن ETF شرکت ProShares منجر به رشد بازار رمزارز شد، به طوری که قیمت بیت کوین به رکورد ۶۳,۰۰۰ دلار نزدیک شده است. اوایل روز جاری، قیمت بیت کوین به ۶۲,۶۰۰ دلار رسید. در حال حاضر، قیمت این رمزارز ۶۱,۳۰۰ دلار است که ۶.۳۶ درصد رشد نسبت به روز گذشته را نشان می‌دهد.​

رشد قیمت بیت کوین پس از تایید ETF توسط کمیسیون SEC


قیمت بیت کوین​

بیت کوین بار دیگر به ارزش بازار یک تریلیون دلار رسیده است و در حال حاضر ارزش بازار این رمزارز ۱.۱۵ تریلیون دلار است. اتریوم و سایر آلتکوین‌های مهم نیز به این خبر واکنش مثبتی نشان داده‌اند و به رکورد قیمت خود نزدیک شده‌اند.
 
بالا