Cryptocurrency Prices by Coinlib

Keon

Active member
16BA5B3F 11D1 4B69 A7A9 A304D405BD93 - تتر کوین چیست ؟

تتر کوین(Tether coin) یک ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین است که ارزش هر کوین آن معادل یک دلار آمریکا‌می باشد و کاملا با دلار پشتیبانی می گردد . سکه هایی مثل تتر “استیبل کوین” (stable coin) یا سکه پایدار نامیده می‌ شود . در حالت ایده آل هر کوین تتر بایستی برابر ارزش یک دلار باشد ولی اغلب نوسان اندکی نسبت به دلار دارد .

تتر با هدف ثبات دادن به بازار ارزهای دیجیتال و افزایش نقدشوندگی بازار به وجود آمده و در هنگام ریزش قیمت ارزهای دیجیتال ، با خرید تتر می توان ارزش سرمایه خود را حفظ نمود و از زیان های ناشی از سقوط بازار جلوگیری نمود .

درست است که تتر بر بستر بلاکچین مورد معامله قرار می گیرد ، اما ماهیت آن با بیت کوین و ارزهای غیرمتمرکز متفاوت است و ماهیتی متمرکز دارد که در شرکتی با مدیریت افراد کنترل می گردد

مزیت تتر در مقایسه با دلار چیست ؟


به علت ثابت بودن قیمت و تغییر آن نسبت به دلار ، ریسک خرید یا نگهداری پول را کاهش می دهد . همچنین به دلیل داشتن کیف پول و بدون واسطه بودن ، می‌تواند برای خرید یا تجارت بسیار زیاد استفاده شود . شما با این توکن‌ها قادرید بدون ریسک نوسانات قیمت که در بیشتر ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شود ، خرید و فروش کنید . همچنین به جای نگهداری پول در بانک می توانید از آن برای ذخیره پول استفاده نمایید . خرید با این توکن‌ها ، مشابه خرید و انجام تراکنشهای بیت کوین می باشد و دیگر احتیاجی به فرآیندهای سنتی نیست .

کیف پول تتر

کیف پول اصلی تتر ، سایت Tether می باشد . در این سایت با یک ثبت نام ساده ، قادرید آدرس کیف پول USDT خود را دریافت نمایید و از صرافی های معتبر توکن مورد نیاز خود را بخرید . به علت تحریم های موجود نام کشور ایران در بخش ثبت نام موجود نیست . بنابراین برای هموطنان عزیز ساکن ایران ، استفاده از این سایت پیشنهاد نمی گردد .

در ایران چگونه می توان روی تتر سرمایه گذاری نمود ؟

در ایران اکسچنج هایی هستند که امکان خرید تتر را ایجاد نمودند ، ولی به علت عمق بازار اندک و حجم پایین معاملات خرید و فروش تتر شما در قیمت مورد نظرتان به آسانی امکان پذیر نخواهد بود .
 
بالا