Cryptocurrency Prices by Coinlib

تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال۲۴ شهریور---بخش2

maxuse

Well-known member
image_2021-05-01_184114 (1).jpg

این مشاهده با ارزیابی نسبت عرضه در نمودار امواج کوین‌های با سن پایین (کمتر از ۳ ماه) تأیید می‌شود. در اینجا می‌بینیم که کوین‌های با طول عمر کمتر از ۳ ماه، به پایین‌ترین سطح از حجم گردش خود، یعنی ۱۵.۹ درصد رسیده‌ است. برعکس این مسئله این است که کوین‌های قدیمی‌تر از ۳ ماه در حال حاضر بالاترین میزان عرضه را (۸۴.۱ درصد) دارند.

با بررسی روند تاریخی بازار، سرمایه‌گذاران با تجربه با جمع‌آوری کوین‌های با طول عمر کمتر، تعداد آنها را به حداقل می‌رسانند که این فرایند معمولا در اواخر دوره بازارهای خرسی (رنگ آبی در نمودار زیر) به‌وقوع می‌پیوندد. اینجاست که اشتیاق و تمایل برای خرید کوین‌ها به کمترین حد خود می‌رسد، در حالی‌ که تقاضای انباشت توسط سرمایه‌گذاران هوشمند در بالاترین سطح خود قرار خواهد گرفت.

برعکس این موضوع هم صادق است، با به سر رسیدن روند بازارهای گاوی (قرمز) و اوج‌های قیمتی، معامله‌گران کارکشته سودهای به‌دست‌آمده خود را نقد کرده و کوین‌های جدید به دست سرمایه‌گذاران تازه‌کاری افتاده که با آشفتگی و از ترس عقب ماندن از بازار، بدموقع اقدام به خرید کرده‌اند.

امواج هودل
تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)


انباشت کوین‌ها ادامه دارد

هولدرهای بلندمدت و با سابقه معمولا تحت‌عنوان خریداران بیت کوین که در نازل‌ترین قیمت‌ها اقدام به خریدهای رویایی می‌کنند شناخته می‌شوند. این معامله‌گران کارکشته از نوسان موجود در بازار و ترس حاکم بر اکثریت سرمایه‌گذارانِ کم‌تجربه بهره‌ برده و کوین‌های ارزنده‌ای در اختیار دارند. با توجه به نگرش مثبت و بینش فوق‌العاده‌ای که به بازار دارند توانسته‌اند در بهترین بازه‌های زمانی اقدام به خرید و فروش کوین‌های خود کنند. طبق داده‌های درون‌زنجیره‌ای، مناسب‌ترین آستانه ثبت‌شده بین هولدرهای بلندمدت و کوتاه‌مدت، در محدوده طول عمر کوین‌های ۱۵۵ روزه است.

۱۵۵ روز پیش و در اواسط آوریل (اواخر فروردین)، قیمت بیت کوین در حوالی سطوح ۶۰ هزار دلار در حال معامله‌شدن بوده و به سمت سقف تاریخی قیمت خود در حال حرکت بوده است؛ بنابراین هر کوینی که بعد از ثبت شدن سقف تاریخی قیمت (ATH) خریداری شده است، غالباً به‌عنوان کوین‌های تحت تملک سرمایه‌گذاران کوتاه مدت (STH) دسته‌بندی می‌شوند.

نمودار زیر نشان‌دهنده این است که در سقف قیمت طی هفته جاری در ۵۲,۸۰۰ دلار، بیش از ۱۶.۸ درصد از عرضه در اختیار سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت و در سود بوده است. آنچه که این موضوع منعکس می‌کند، جریان انباشت عظیمی است که بین کف اخیر قیمت در ۲۹ هزار دلار و حد پایین محدوده سقف در اواخر نیمه اول سال رخ داده است.
تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)
همچنین عرضه در اختیار سرمایه‌گذاران بلندمدت (LTH)، در هفته جاری به میزان ۷۹.۵ درصد از کل عرضه بیت کوین رسیده که معادل سطوح ماه اکتبر (مهر ۱۳۹۹) و قبل از شروع بازار گاوی است. در حقیقت بر اساس حجم خالص و مطلق کوین، سرمایه‌گذاران بلندمدت (LTH) در وضعیت فعلی بیشترین میزان کوین را در طول تاریخ در اختیار خود دارند که این میزان در هفته جاری به ۱۲.۹۷ میلیون بیت کوین رسیده است.

مقادیر حداکثری (قله‌ها) در میزان عرضهِ موجود در دست سرمایه‌گذاران بلندمدت معمولاً با اواخر بازار نزولی همبستگی دارد که از دیدگاه تاریخی با کاهش سریع عرضه و آغاز چرخه‌های صعودی بازار همراه است.

تعداد کوین‌های نگهداری‌شده توسط هودلرهای بلندمدت
تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)
مشاهده حجم بیت کوین موجودی که سرمایه‌گذاران کوتاه مدت (۱۵۵ روز) تا آستانه سرمایه‌گذاری بلندمدت در تملک خود نگه داشته‌اند، نرخ رشد مناسبی را از ماه مه حفظ کرده است؛ در حالی‌ که از دیدگاه منطقی انتظار کاهش چشمگیر این روند وجود داشت، زیرا اغلب کوین‌هایی که در اواخر نیمه اول سال ۲۰۲۱ در محدوده ۵۰ الی ۶۴ هزار دلار خریداری شده بودند، در ماه‌های مه و ژوئن با ضرر فروخته شدند.

به‌ هر حال نمودارهای بالا و نسبت موقعیت معاملاتی سرمایه‌گذاران بلندمدت فی‌الواقع نشان‌دهنده این است که بخش عظیمی از عرضه انباشته‌شده در محدوده‌های بالایی خرج‌ نشده و تا به امروز با قدرت نگهداری شده‌اند.

در وضعیت فعلی بخشی از کوین‌ها با نرخ بالای ۴۲۱ هزار بیت کوین در ماه، در حال ورود به محدوده سنی سرمایه‌گذاری بلندمدت هستند. با توجه به اثبات این موضوع که بیش از ۱۶.۸ درصد از عرضه در محدوده ۲۹ الی ۴۰ هزار دلار انباشت شده‌اند، احتمال ادامه این روند تا اکتبر و دسامبر (۱۵۵ روز بعد از فاز تحکیم در ماه مi و ژوییه) وجود خواهد داشت.

تغییرات وضعیت هودلرهای بلندمدت
تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)
در نهایت تصمیم به بررسی عرضه سرمایه در گردش و نقدینگی کوین در مقیاس کلان داریم که بیانگر این است که چرخه فعلی بازار به چه میزان منحصربه‌فرد است. برای اکثر قریب به اتفاق عمر بیت کوین، حجم کوین‌هایی که آزادانه در گردش بوده و به‌صورت مداوم در زنجیره مصرف می شوند، افزایش یافته است. پس از فروش نهایی و نقطه تسلیم بازار طی سال ۲۰۱۸، میزان عرضه در گردش روندی خنثی داشته که تا ماه مارس ۲۰۲۰ به درازا کشیده شده است.

پس از رویداد فروش در ماه مارس، یک روند ساختاریافته از افزایش جریان نقدینگی بر پویایی عرضه درون‌زنجیره‌ای غلبه کرده است. دلیل این امر خروج کوین‌های بیشتر از موجودی صرافی‌ها به کیف پول سرمایه‌گذاران بلندمدت بوده است.

پس از ورود تدریجی سرمایه به صرافی‌های در ماه مه ۲۰۲۱، روند نزولی در عرضه در گردش و افزایش روند هودلینگ سرمایه ادامه یافته است.این امر نشان‌دهنده این است که اعتقاد کلان به نگهداری بیت کوین همچنان یک نیروی غالب در بازار است. همچنین به ‌نظر می‌رسد که علی‌رغم نوسانات قابل‌توجه در سال ۲۰۲۱، سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین به انباشت و نگهداری دارایی در کیف پول‌های سرد ادامه خواهند داد.

عرضه در چرخه و خارج از چرخه بازار
تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)
 
بالا