Cryptocurrency Prices by Coinlib

خرید بیت کوین و اشتباهات رایج تریدرهای تازه وارد (قسمت دوم)

اشتباهات رایج خرید و فروش بیت کوین
اشتباهات تریدرهای بیت کوین

نکته: در استراتژی خود باید از تحلیل های تکنیکال نیز استفاده کنید. عدم آگاهی از این تحلیل‌ها یکی از دلایل شکست در معامله است. اما توجه داشته باشید که الگوها و نمودارهای تحلیلی نمی‌توانند نقشه‌ی مسیر شما را ترسیم کنند. تحلیل تکنیکال باید چاشنی استراتژی شخصی شما باشد.

اما باید بدانید، نباید به‌طور مداوم با‌توجه به شاخص‌ها و الگوها معامله کرد؛ همیشه پارامترها و اهداف خود را بیشتر مورد توجه قرار دهید.

5. حد ضرر را نمی‌شناسند
بسیاری از تریدر‌هایی که تازه شروع به فعالیت کردن هنگامی که یک روند منفی پیش می‌رود با این تفکر که فرایند موقتی است، آن ‌را ادامه می‌دهند.

اما روش درست این است که از ابزار توقف ضرر استفاده کنید، از آن معامله خارج شده و به خود استراحت دهید. هر‌چه سریع‌تر این روند را به‌کار گیرید، ضرر زودتر متوقف می‌شود. اما سعی کنید وقفه‌ی طولانی تا معامله‌ی بعدی ایجاد نکنید. به بیان دیگر ضرر نباید شما را فلج کند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که ضرر همیشه بخشی از معاملات تجار بوده و هست. اجتناب از آن غیر‌ممکن است؛ فقط می‌توان با رعایت نکاتی آن‌ را به حداقل رساند. مهم‌ترین نکته در این رابطه این است که هیچ‌گاه و تحت هیچ شرایطی، برای جبران ضرر اقدام به معامله‌ی جدید نکنید.

تحلیل قیمت بیت کوین


6. احساسات خود را کنترل نمی‌کنند
ترس و استرس، هیجان و طمع از دلایل اصلی ضرر کردن در هنگام ترید ارز دیجیتال است. شاید تریدر اطلاعات کاملی در زمینه‌ی معاملات داشته باشد و با پیچ و خم‌های مسیر آشنا باشد؛ اما اگر نتواند در شرایط بحرانی هیجان کسب سود بیشتر و یا ترس از ضرر بزرگ را کنترل کند، دانش و اطلاعاتش کمکی به او نخواهد کرد.

باید توجه داشت که ضرر همیشه در هر تجارت و کسب و کاری متحمل است. نباید برای پیش‌گیری از ضرر تمام قوانین و هدف‌های خود را فراموش کنید. این امر موجب می‌شود معاملات احساسی انجام دهید که به ضرر چندین برابر ختم می‌شود. یا هنگامی که بازار تکان قابل توجهی خورد و احساس کردید با یک حرکت می‌توانید سود فراوانی کسب کنید؛ بدون هیچ تفکری دست به یک معامله‌ی کاملاً هیجانی بزنید. امکان متضرر شدن به دلیل طمع کردن همیشه وجود دارد.

هنگام نوسانات شدید بازار سعی کنید کمی از اخبار دوری کنید. قوانین خود و مسیر هدف‌تان را مرور کنید و با ذهن باز و با توجه به استراتژی همیشگی‌تان عمل کنید. صبر داشته باشید و به هر پیش‌آمدی عکس‌العمل نشان ندهید.

7. سبد سهام خود را کنترل نمی‌کنند
سبد سهام هم بخش مهمی از فرایند کسب درآمد از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال است. نباید تمام کوین‌های سبد شما از یک نوع باشند. برای مثال وقتی همه‌ی دارایی شما بیت‌ کوین باشد، پایین آمدن یک‌باره‌ی قیمت ضرر زیادی به شما می‌زند.

اما تنوع بیش‌از حد هم کار را دشوار می‌کند. بررسی وضعیت تمام ارزها سخت و گیج کننده است و زمان زیادی نیاز دارد. این موضوع باعث می‌شود نتوانید درست مدیریت و تجزیه و تحلیل کنید و تمرکزتان روی سود و ضررها از بین می‌رود.

نکات زیر را فراموش نکنید:
آلت‌کوین‌‌‌های ناشناس و بدون آینده را به طور کلی از سبد خود حذف کنید.
به دنبال خرید آلت‌کوین‌های ارزان قیمت نباشید.
همیشه هنگام خرید و فروش هر آلت کوین دیگر، بیت کوین را در نظر داشته باشید.
8. از دفترچه‌ یادداشت برای خرید بیت کوین استفاده نمی‌کنند
ضرر کردن بخشی از تجارت است؛ اما تکرار آن قابل قبول نیست. باید از اشتباهات قبلی خود درس بگیرید و دیگر آن‌ها را تکرار نکنید. ثبت سوابق تراکنش‌ها و معاملات در یک دفتر یادداشت بهترین روش برای جلوگیری از متضرر شدن مجدد است.

تمام سوابق خوب و بد خود را ثبت کنید و آن‌ها را بررسی کنید. نقاط ضعف و قدرت‌تان را بشناسید و آن‌ها را اصلاح و تقویت کنید. می‌توانید از تجربیات مثبت و منفی تریدرهای موفق هم در این زمینه استفاده کنید.

نکات مهم خرید بیت کوین

صحبت پایانی
معاملات خود را جدی بگیرید و بی‌حوصله و از روی سرگرمی معامله نکنید.
اگر در چند معامله متضرر شدید، حتماً استراتژی خود را تغییر دهید.
۲۴ ساعت شبانه‌روز اخبار این حوزه را دنبال نکنید.
همیشه و در هر‌حال طبق روند بازار حرکت کنید. هیچ‌گاه خلاف جهت آب شنا نکنید.
توجه کنید هیچ روندی دائمی نیست. اگر بیت ‌کوین چندین سال رشد قیمت داشته است، امکان دارد در برهه‌ای از زمان مانند هر ارز و کالای دیگری نرخ آن سقوط کند.
هیچ‌‌گاه بر‌اساس پیش‌بینی قیمت‌ها و بازار توسط دیگران و کارشناسان بیت کوین نخرید. همیشه استراتژی خود را دنبال کنید.
اخبار دنیای وب و شبکه‌های اجتماعی نباید در روند معاملات شما تأثیرگذار باشد.
با مبالغ خیلی بالا یا خیلی پایین معامله نکنید.
هنگام بررسی روند موفقیت تریدرهای مطرح، فقط به جایگاه امروزی آن‌ها توجه نکنید. این جایگاه نتیجه‌ی چندین سال زحمت و فعالیت است. تمام مسیر پیشرفت‌شان را مرور کنید.
هیچ‌گاه با پول قرضی و اعتباری به خصوص در اوایل فعالیت ترید نکنید.
انتظار معجزه و در یک شب پول‌دار شدن را نداشته باشید.
تمام زمان خود را به معامله کردن اختصاص ندهید. موقعیت‌سنجی و انتخاب موقعیت مناسب بسیار مهم است.
هیچ‌گاه تحت تأثیر آخرین معامله چه با سود همراه بوده است، چه با ضرر نباشد.
اگر متضرر شدید مسئولیت آن ‌‌را قبول کنید و از عوامل دیگر انتقاد نکنید. مسئول ضرر خود شما و نواقص استراتژی‌تان است.
همیشه خودتان در رابطه با هر موضوعی تحقیق کنید و به اطلاعات و تجربیات دیگران بسنده نکنید.
تمام سرمایه‌ی خود را روی یک کوین متمرکز نکنید. به عبارتی تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد نگذارید.
صبور باشید و با نوسانات هیجان‌زده و با ضرر افسرده و دل‌سرد نشوید.
بررسی کنید کدام کوین‌‌ها طی چند سال اخیر پیشرفت بیشتری داشته‌اند.
چک‌لیست معاملاتی را هیچ‌گاه فراموش نکنید.
همیشه به مدیریت ریسک توجه ویژه داشته باشد.

منبع : والکس
 
بالا