Cryptocurrency Prices by Coinlib

علی رغم هزینه‌های PS5، سونی، 1 درصد سود سه‌ماهه دوم خود را افزایش می‌دهد

Keon

Well-known member
sony - علی رغم هزینه‌های PS5، سونی، 1 درصد سود سه‌ماهه دوم خود را افزایش می‌دهد

بنابر گزارش رویترز-توکیو، شرکت سونی ژاپن(NYSE:SONY) در سه ماهه دوم خود رشد شگفت‌انگیز 1 درصدی در سود عملیاتی خود را به دست آورد، اگرچه هزینه‌های ناشی از فروش رو به رشد کنسول پلی‌استیشن 5 (PS5) ،بر مقدار آن تأثیر گذاشت.

سودآوری ضعیف‌تر در بخش بازی‌های کلیدی نیز نمی‌تواند مانع از افزایش پیش‌بینی عملیاتی کل سال این گروه به میزان 6 درصد به ارزش 1 تریلیون ین (8.81 میلیارد دلار) نسبت به پیش‌بینی ماه اوت(مرداد) شود که ناشی از رشد سود مورد انتظار در فیلم‌ها، موسیقی و لوازم الکترونیکی بوده است.

سونی اعلام کرد که از نوامبر گذشته(آبان1399) تاکنون 13.4 میلیون دستگاه PS5 فروخته است. این به جهش سالانه 27 درصدی فروش در بخش بازی آن کمک کرد، اگرچه سود کمتری داشت زیرا این شرکت سخت‌افزار را زیر قیمت فروخت.

سازندگان معمولاً کنسول‌های جدید را با ضرر می‌فروشند، زیرا آنها پایگاهی را برای فروش نرم‌افزار ایجاد می‌کنند و کمبود قطعات باعث دردسر بیشتری برای سازندگان آخرین نسل دستگاه‌ها می‌شود.

هیروکی توتوکی(Hiroki Totoki)، مدیر ارشد مالی، گفت سونی در مسیر فروش 14.8 میلیون کنسول PS5 در سال مالی جاری است؛ هدفی که کمبودهای جهانی را در نظر می گیرد. فروش عناوین بازی شخص اول کاهش یافت، اگرچه فروش سایر توسعه دهندگان رشد کرد.

درآمد شرکت های بازی در سال گذشته به دلیل افزایش خانه نشینی در طول همه گیری COVID-19 افزایش یافت. توتوکی گفت که از آن زمان، با نزدیک شدن به فصل خرید آخر سال، تعداد کاربران پلی استیشن تثبیت شده است.

سونی سود گروه را 318.5 میلیارد ین برای ژوئیه تا سپتامبر(تابستان1400) گزارش کرد که میانگین 222 میلیارد ین تخمینی شش تحلیلگر، گردآوری شده توسط Refinitiv، را شکست داد.

سونی در سراسر تجارت خود درگیر یک نبرد جهانی برای جلب توجه مصرف کننده است، زیرا غول های سرگرمی به دنبال رشدی فراتر از ایالات متحده هستند و برای تولید محتوا از سازندگان غیر انگلیسی زبان استفاده می کنند.
 
بالا