Cryptocurrency Prices by Coinlib

مسترکارت، در حال آماده سازی زیرساخت های خود برای استقرار CBDC ها میباشد!

Keon

Well-known member
مسترکارت

مایکل میباخ(Michael Miebach)، مدیرعامل مسترکارت(Mastercard)، در طی یک فراخوان با سرمایه‌گذاران و سهامداران، درباره دیدگاه مثبت خود در مورد صنعت ارزهای رمزنگاری شده صحبت کرد. این شرکت نه تنها شاهد رشد قابل توجهی در حجم مصرف کنندگانی است که از Mastercards خود برای خرید از رمزارزها استفاده می کنند، بلکه چندین مشارکت را با شرکت های حوزه رمزنگاری، تضمین کرده است. اما بلندپروازانه ترین دیدگاه میباخ، در طی بحثی در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC ظاهر شد و گفت:

“ما در این برهه از زمان می گوییم، محتمل ترین شانس برای این نوع فناوری برای پرداخت ها، در صورتی است که از طریق دولت در قالب CBDC صادر شود. ما بارها این مسئله را ذکر کرده ایم. زمانی که دولت برای انتشار یک CBDC در کنار دلار یا یورو به عنوان ارز تسویه حساب در شبکه پرداخت ما آماده باشد، ما شبکه خود را آماده انجام این کار خواهیم کرد.”

میباخ به نقش مسترکارت در این موضوع اطمینان داشت و اظهار داشت: «ما می‌توانیم فضای امنی را برای بانک‌های دولتی و بخش خصوصی فراهم کنیم تا اطمینان حاصل کنند که واقعاً چگونه کار خواهد کرد.»

بحث در مورد CBDCها در سال گذشته به سرعت مورد توجه قرار گرفته است. در 21 اکتبر(29 مهر)، باهاما (Bahamas)، اولین کشور در جهان بود که CBDC معروف به “سند دلار (Sand Dollar)” را صادر کرد. تنها چند روز بعد، محمد بوهاری(Muhammadu Buhari)، رئیس جمهور نیجریه اعلام کرد که قصد دارد از eNaira CBDC خود در این کشور رونمایی کند.

طبق آمار استاتیستیکا (Statistica)، در سال گذشته، درست پس از 188 میلیارد تراکنش ویزا (Visa) و 151 میلیارد یونیون پی (Union Pay)، مستر کارت 113 میلیارد تراکنش را در سراسر جهان پردازش کرد.

سومین پردازشگر بزرگ پرداخت جهان، مستر کارت، در ماه های اخیر علاقه زیادی به فضای ارزهای رمزنگاری شده داشته است. روز دوشنبه، مسترکارت اعلام کرد که با بازار رمزارزهای بکت (Bakkt) همکاری خواهد کرد تا مشتریان آمریکایی خود را قادر به تجارت رمزارزها کند. در ماه سپتامبر(شهریور)، این شرکت اعلام کرد که شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین چیفر تریس (CipherTrace) را برای ردیابی تراکنش های غیرقانونی در 900 رمزارز مختلف خریداری می کند. با این حال، میباخ به طور کلی رویکرد ریسک گریز تری نسبت به این صنعت اتخاذ کرده است، همانطور که در فراخوان سود سه ماهه سوم(تابستان 1400) شرکت بیان شد:

“سوالاتی مانند اگر یک CBDC ارائه دهید، چگونه می توانید ابزارهای مفید را به دست شهروندان خود برسانید. سوالاتی در مورد پذیرش و غیره. بنابراین، با تسهیل سرمایه گذاری به عنوان یک طبقه دارایی، ما این کار را انجام می دهیم و برای CBDC ها آماده می شویم. آیا باید یک استیبل کوین بخش خصوصی وجود داشته باشد؟ ما نیز ممکن است این کار را انجام دهیم. اما ما اصول بسیار سختگیرانه ای داریم که چه زمانی این کار را انجام دهیم و چه زمانی آن را انجام ندهیم.”
 
بالا