Cryptocurrency Prices by Coinlib

Keon

Well-known member
بهترین ماینرها


شبکه‌هایی که از الگوریتم اجماع گواه اثبات کار (POW) استفاده می‌کنند، نیاز به سخت افزارهای خاصی برای ساخت بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌ها دارند؛ برخی شبکه‌ها مانند بیت کوین، از اسیک‌ها و برخی دیگر نیز مانند اتریوم، از کارت گرافیک یا GPUها استفاده می‌کنند. با شتاب گرفتن صنعت استخراج رمز ارزها، بر آن شدیم که در این مقاله به معرفی بهترین ماینرهایی که در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود، بپردازیم. در این مقاله، شما با اسیک‌های جدید،‌ کارت گرافیک‌ها و مادربردهای جدید آشنا خواهید شد و در نهایت نیز به این موضوع می‌پردازیم که آیا ماینینگ در سال ۲۰۲۱ سودآور هست یا خیر.

بهترین ماینرها و دستگاه‌های استخراج در سال ۲۰۲۱ کدام‌اند؟​


بهترین ماینرها و دستگاه‌های استخراج در سال ۲۰۲۱ کدام‌اند؟

در آغاز این سال غیرمعمول، دنیای ارزهای رمزنگاری شده با افت و خیزهای زیادی در زمینه استخراج روبرو شد؛ در اوایل سال با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، برخی به این فکر کردند که آیا زمان استخراج رمز ارزها به سر رسیده است؟ اما به زودی، ترس از بین رفت؛ زیرا شرکت‌های بزرگ ثبت شده در بورس نزدک (Nasdaq)، به طور واضح و روشن برای تامین منابع درآمدی دیگر، به استخراج بیت کوین ابراز علاقه نشان دادند.

پیشتر گفته شد که افزایش شدید استخراج در سال جاری، مستقیماً با افزایش چشمگیر قیمت رمز ارزها ارتباط دارد. در طول تابستان ۲۰۲۰، بیت کوین با قیمت کمی بیش از ۱۰۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شد؛ اما اکنون قیمت آن بیش از سه برابر است! آلت کوین‌ها هم از قافله عقب نیافتاده‌اند. قیمت اتریوم (ETH) در اولین ماه میلادی به بالای ۱۰۰۰ دلار رسید و لایت کوین (Litecoin) نیز بالاتر از ۱۵۰ دلار بود؛ در حالی که شش ماه قبل، Litecoin را فقط با ۴۱ دلار می‌توانستیم خریداری کنیم.

از آنجا که تحلیلگران قیمت انتظار دارند روند صعودی بازار در سال ۲۰۲۱ هم ادامه داشته باشد، ماینرها و دستگاه‌های سخت‌افزاری مدرن و به روز نیز با استقبال و تقاضای زیادی مواجه خواهند شد. بنابراین، در اینجا به معرفی برخی از جالب‌ترین محصولات بازار سخت افزار که ماینرها منتظر ورود آن‌ها به بازار در سال ۲۰۲۱ هستند را معرفی می‌نماییم.

بهترین سخت افزارها برای استخراج

بهترین سخت افزارها برای استخراج

وقتی صحبت از استخراج بیت کوین می‌شود، گزینه اصلی دستگاه‌های استخراج اسیک (ASIC) هستند. یک اسیک یا مدارهای مجتمع با کاربری مشخص، دستگاهی آماده است که به راحتی قابل تنظیم و برنامه ریزی است. اما برای استخراج اتریوم و توکن‌های مبتنی بر بلاکچین اتریوم، موضوع جالب‌تر می‌شود؛ زیرا نیاز به یک ریگ است، که این ریگ ماینینگ از مادربرد، کارت‌های GPU و چندین مولفه دیگر تشکیل شده است.

بنابراین، امسال چه چیزی مورد استفاده قرار گرفت و ماینرهای جهان بیشترین هزینه را برای چه چیزی خرج کردند؟ اخیراً، Riot Blockchain تعداد ۱۵۰۰۰ نسخه از سری Antminer S19 را خریداری کرد که باید در سال ۲۰۲۱ تحویل داده شود. ناتانیل جاستین یو (Nathaniel Justin Yu)، مدیر تیم بازاریابی بین المللی شرکت بیت‌مین (Bitmain)، در گفتگو با کوین تلگراف تأیید کرد که مدل‌های سری Antminer S19 که در ماه می سال ۲۰۲۰ منتشر شد، با تقاضای زیادی در میان ماینرهای بیت کوین مواجه شدند:
ما شاهد تقاضای فزاینده‌ای برای سخت افزارهای استخراج، به ویژه برای مدل‌های سری Antminer S۱۹ Pro, S۱۹ و T۱۹ بوده‌ایم. سری ۱۹ امسال با توجه به مجهز بودن به تراشه سفارشی نسل جدید، از لحاظ عملکرد در بازار استخراج رمز ارزها پیشرو بوده است و به بازدهی انرژی تا ۲۳ J/TH می‌رسد. محصولات Antminer ما تا ژوئیه سال ۲۰۲۱ خریداری شده‌اند.

برای کسانی که تصمیم گرفتند خودشان دکل‌های استخراج را جمع کنند و مونتاژ نمایند، لیست پرتقاضای تجهیزات استخراج در سال جاری، به طور طبیعی با کارت‌های GPU شروع می‌شود. دو رقیب دیرینه، جدیدترین خطوط خود را در سال جاری ارائه داده‌اند: انویدیا (Nvidia) با کارت گرافیک‌های برتر سری GeForce RTX ۳۰۰۰ خود در ماه سپتامبر و پس از آن AMD Radeon RX 6800.

ماینرها هنوز در مورد این که کدام یک از این کارت‌ها بهتر است، اختلاف نظر دارند؛ اما سوال اصلی این است که چه زمانی این کارت‌ها در دسترس عموم قرار خواهد گرفت؟ زیرا میزان تقاضا به میزان قابل توجهی بیش از میزان عرضه است. در حالی که انویدیا GeForce RTX ۲۰۸۰ Ti و AMD Radeon RX۵۸۰ هنوز کارت‌های برتر هستند، علاقه به عرضه‌های جدید احتمالاً تا سال ۲۰۲۱ متنوع خواهد شد.

ادامه در قسمت بعدی...
 
بالا