Cryptocurrency Prices by Coinlib

معرفی ۲ رمزارز مقیاس پذیر با پتانسیل رشد بالا


رمز ارز دارای پتانسیل

امروز قصد داریم به معرفی ۲ رمزارز مقیاس پذیر پربازده و با پتانسیل رشد بالا بپردازیم.


بیت کوین (BTC) فقط یک رمزارز نیست، بیت کوین ایده‌ و مفهومی جدید بود که باعث شد موجی از رمزارزهای متنوع با کاربردهای مختلف در شبکه‌های غیرمتمرکز نظیر به نظیر شکل بگیرند. ایده بیت کوین الهام بخش بسیاری دیگر از رمزارزها بوده است و بسیاری از آنها به دنبال تغییر و بهبود مفاهیم معرفی شده توسط اولین رمزارز هستند.اتم (Atom)​

به طور خلاصه، اتم یا کازموس (Cosmos) خود را به عنوان پروژه‌ای معرفی می‌کند که برخی از سخت‌ترین مشکلات پیش روی صنعت بلاکچین را برطرف خواهد ساخت. هدف این پروژه رمزارز این است که با ارائه یک اکوسیستم یکپارچه از بلاکچین‌ها، مشکلاتی نظیر سرعت کم، بالا بودن هزینه‌های تراکنش و مقیاس‌پذیر نبودن شبکه‌های مبتنی بر مکانسیم اثبات کار (PoS) همچون بیت کوین بکاهد.

از دیگر اهداف این پروژه می‌توان به کاهش دشواری و پیچیدگی فناوری بلاکچین برای توسعه دهندگان اشاره کرد که به لطف یک فریمورک ماژولار امکان پذیر خواهد شد که باعث می‌شود اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز پیچیدگی کمتری داشته باشند. نکته آخر اینکه، یک پروتکل ارتباطاتی بین بلاکچینی ارتباط شبکه‌های مختلف با یکدیگر را آسان‌تر می‌سازد و از چند تکه شدن این صنعت جلوگیری خواهد کرد.

در حال حاضر اتم در صرافی‌های بایننس (Binance)، هوبی گلوبال (Huobi Global)، اوکی ایکس (OKEx)، بیتز (BitZ) و اچ بی تی سی (HBTC) قابل معامله است.

آواکس (AVAX)​

آواکس یا اولانچ (Avalanche) یک پلت‌فرم چتری برای راه‌اندازی برنامه‌های کاربردی امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi)، دارایی‌های مالی، تجارت و سایر خدمات مشابه است.

هدف این پروژه به نوعی تبدیل شدن به یک صرافی دارایی‌ جهانی است که به هر کسی امکان می‌دهد هر نوع دارایی را راه‌اندازی یا معامله کند و آن را به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از قراردادهای هوشمند و سایر فناوری‌های پیشرفته کنترل نماید.

توسعه دهندگان لابراتوارهای آواکس ادعا می‌کنند که اولانچ اولین شبکه قرارداد هوشمند است که به صورت استاندارد در کمتر از یک ثانیه انجام معاملات را امکان پذیر می‌سازد. اولانچ شبکه اصلی خود را در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرده است. رمزارز اصلی این پلتفرم AVAX نام دارد و کارهای مختلفی را در اولانچ انجام می‌دهد و همچنین به عنوان پاداش و سیستم پرداختی برای کاربران عمل می‌کند.

در حال حاضر آواکس در صرافی‌های بایننس (Binance)، هوبی گلوبال (Huobi Global)، اوکی ایکس (OKEx)، اچ بی تی سی (HBTC) و بیکی (Biki) قابل معامله است.
منبع : ایکس بلاکچین
 
بالا