Cryptocurrency Prices by Coinlib

هر کنسولی که در اختیار دارید، از این پس یک ماینر بیت کوین است!

KOROSH

Member
mining-780x405.jpg
یک برنامه‌نویس اخیراً توانسته با دستکاری کنسول‌های قدیمی کومودور64(Commodore 64 یکی از قدیمی‌ترین رایانه‌های که به صورت عمومی در بازار عرضه گردید)، به استخراج بیت کوین بپردازد. وی این کد‌ها را به صورت منبع باز برای دسترسی عموم در پلت‌فرم اشتراک‌گذاری گیت‌هاب(GitHub) ارائه کرده است.

  • کنسول‌های کومودور که ابتدا در سال 1982 در بازارهای جهانی عرضه شد، در واقع یک رایانه‌ی شخصی 8 بیتی است که با تمرکز بر روی انجام بازی‌های رایانه‌ای و ساخت موسیقی ساخته شد. این محصول باعث شد تا برای اولین بار در جهان بازار رایانه‌های سطح پایین ایجاد شود. این محصول با در اختیار داشتن 64 کیلوبایت حافظه‌ی رم(یک هزارم مگابایت) یک محصول انقلابی در آن زمان بود؛ گرچه در مقایسه با رایانه‌های امروز که چیزی بین 8 تا 32 گیگابایت حافظه‌ی رم دارند، بسیار قدیمی و منسوخ‌شده توصیف می‌شود.
فرآیند ماینینگ در واقع شامل انجام محاسبات پیچیده به امید یافتن پاسخی مناسب برای مسائل پیش از سایر ماینرهاست؛ در این روند ماینر موفق رمزارز بیت کوین پاداش می‌گیرد.

  • لبته این پروژه به عنوان یک سرگرمی معرفی شده است. از آنجا که هر سخت‌افزار رایانه‌ای می‌تواند فرآیند استخراج رمزارز را انجام دهد، توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان سراسر جهان اکنون به فکر استفاده از سخت‌افزارهای قدیمی و تغییر کاربری آن‌ها برای استخراج رمزارز افتاده‌اند.
به عنوان مثال ماه گذشته یک کاربر یوتیوب کنسول‌های دستی گیم‌بوی1989(یکی از قدیمی‌ترین کنسول‌های دستی قابل حمل جهان) را به دستگاه استخراج بیت کوین تبدیل کرد
 
بالا