Cryptocurrency Prices by Coinlib

پلتفرم Yield Guild Game چیست؟ معرفی شبکه و توکن YGG (قسمت 2)

Keon

Well-known member

تیم گرداننده YGG​

تیم گرداننده پلتفرم Yield Guild Game

گابی دیزن (Gabby Dizon) مدیر عامل و هم‌بنیان‌گذار، بریل لی (Beryl Li) مدیر ارشد مالی و هم‌بنیان‌گذار پروژه YGG هستند. علاوه بر این دو شخصی با نام مستعار Owl of Moistness نیز یکی دیگر از هم‌بنیان‌گذاران و مدیر ارشد فناوری این پروژه است.

گابی دیزن از سال ۲۰۰۴ در صنعت بازی موبایل فعالیت داشته و در سال ۲۰۱۸ با بلاک چین آشنا شده است. او در سال ۲۰۱۴ استودیو بازی‌سازی Altitude Games را تاسیس کرد. این استودیو بازی مبتنی بر بلاکچین Battle Racers را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد. دیزن به‌عنوان چهره‌ای شناخته شده در بازی‌های NFT، عضوی فعال در جوامع Axie Infinity و Yearn Finance و عضو هیات مدیره Blockchain Game Alliance، شناخته می‌شود.

بریل لی از سال ۲۰۱۴ وارد حوزه بلاکچین شده است. او که فارغ‌التحصیل از دانشگاه کمبریج است، در کارنامه خود ریاست انجمن کریپتوکارنسی در سال ۲۰۱۶ در کارنامه خود دارد. لی تاسیس و مشاوره چندین شرکت مالی و پروژه مانند CapchainX و Coin.ph را در کارنامه خود دارد.

Owl از سال ۲۰۱۸ با فضای بلاکچین آشنا شده است. او که یک توسعه دهنده به حساب می‌آید، الگوریتم‌های مختلفی برای Axie Infinity نوشته است. همچنین او در زمینه طراحی و نوشتن قراردادهای هوشمند نیز تجربه دارد.

نقشه راه YGG چیست؟​

نقشه راهی که پلتفرم YGG در وایت پیپر خود منتشر کرده است، شامل سه مرحله می‌شود. هیچ‌کدام از این مراحل دارای زمان مشخص یا تقریبی نیستند و تنها موارد مورد بررسی ذکر شده است. در مرحله ابتدایی (Phase 1) تیم YGG روی زیرساخت‌ها و جلب مشارکت افراد تمرکز دارد و برنامه‌های توسعه‌ای آن‌ها حول این محور می‌چرخند.

در گام دوم (Phase 2) پلتفرم YGG شروع به کار بخش‌های مختلف مانند مکانیسم رای‌گیری، اضافه شدن بازی‌ها و غیره را در دستور کار خود قرار داده است. در بخش نهایی و سوم (Phase 3) قرار است قابلیت‌هایی مانند استیکینگ و سیستم وام‌دهی مورد بررسی و عرضه قرار گیرد. گسترش سیستم DAO، اضافه کردن قابلیت وام‌دهی در وبسایت، اضافه کردن توکن‌های پاداش خزانه و سیستم سپرده‌گذاری از جمله مواردی است که در گام آخر سند راه YYG نوشته شده است.

این پروژه در سند خود آورده است که موارد موجود به صورت مستمر مورد بازبینی قرار می‌گیرند و در طول زمان تغییر خواهند کرد.

معرفی توکن YGG​

توکن YGG چیست

توکن YGG بر بستر اتریوم و با استاندار ERC-20 عرضه شده است. میزان عرضه کل این توکن یک میلیارد عدد است که تا به الان(۱۵ مهر ۱۴۰۰) ۶۷٬۹۱۱٬۹۴۸ وارد چرخه بازار شده است. قیمت YGG در زمان نگارش این مقاله ۷.۸۶ دلار و ارزش بازار آن ۵۳۳٬۸۳۱٬۶۰۰ دلار است. با توجه به ارزش بازار این توکن، YGG در جایگاه ۲۲۴ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

نحوه توزیع توکن YYG به‌صورت زیر خواهد بود و طبق برآورد تیم پروژه، تا فوریه ۲۰۲۷ (دی ماه ۱۴۰۶) طول خواهد کشید.
  • جامعه: ۴۵۰ میلیون عدد (۴۵ درصد)
  • سرمایه‌گذاران: ۲۴۹٬۱۶۶٬۶۶۶ میلیون عدد (۲۵ درصد)
  • بنیان‌گذاران: ۱۵۰ میلیون عدد (۱۵ درصد)
  • خزانه: ۱۳۳٬۳۳۳٬۳۳۴ میلیون عدد (۱۳ درصد)
  • مشاوران: ۱۷ میلیون و پانصد هزار عدد (۲ درصد)
بیست درصد از توکن‌های سرمایه‌گذاران در آغاز راه‌اندازی شبکه به آن‌ها داده خواهد شد و ۸۰ درصد باقی‌مانده به مدت یک سال بلوکه خواهد شد. پس از اتمام زمان بلوکه شدن، در طی یک سال میزان باقی‌مانده میان آن‌ها تقسیم خواهد شد. البته این زمان‌بندی برای سرمایه‌گذاران ابتدایی یا دوره سید (Seed) است. توکن‌های سرمایه‌گذاران مرحله A به مدت دو سال بلوک خواهد شد و پس از آن در طول سه سال، میان آن‌ها توزیع خواهد شد.

توکن‌های بنیان‌گذاران نیز به مدت دو سال بلوکه و بعد از آن در طول سه سال توزیع خواهد شد. توکن‌های مشاوران نیز یک سال بلوکه و بعد از آن به مدت یک سال بین آن‌ها توزیع خواهد شد.
شبکه YGG با استفاده از قراردادهای هوشمند، توکن‌های پاداش را برای مشارکت‌کنندگان ارسال می‌کند. تصمیم‌گیری درباره تعلق گرفتن پاداش، از طریق سیستم DAO و رای‌گیری پروپوزال‌ها انجام می‌گیرد.

توکن YGG را از کجا بخریم؟​

صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز فراوانی توکن YYG را لیست کرده‌اند و می‌توان از طریق آن‌های این توکن را خرید یا فروخت. از جمله صرافی‌های مطرحی که توکن YYG را لیست کرده‌اند می‌توان به بایننس، هیوبی، کوکوین، اوکی اکس، سوشی سواپ، یونی سواپ و وان اینچ اشاره کرد.

توکن YGG را در چه کیف پولی می‌توان نگهداری کرد؟​

از آنجایی که توکن YYG یک توکن ERC20 است، کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند را می‌توان برای نگهداری این توکن استفاده کرد. از جمله کیف پول‌های نام آشنا، می‌توان از متامسک و تراست ولت نام برد.

جمع بندی​

پیدایش بازی‌های جدید و استقبال از حوزه NFT باعث می‌شوند روش‌های کسب درآمد، داغ‌تر و جالب‌تر از قبل شوند. افراد و سازمان‌های متعددی وارد این صنعت شده‌اند و تاثیرات به‌سزایی از خود به‌جای گذاشته‌اند. در این مقاله به بررسی یکی از این نهادها یعنی پلتفرم Yield Guild Game پرداختیم و اهداف و ایده‌‌هایی را که گردانندگان آن دنبال می‌کنند، بررسی کردیم. این پلتفرم با دور هم جمع کردن کاربرانی که می‌خواهند از طریق بازی کسب درآمد کنند، به‌دنبال تسهیل و افزایش درآمدزایی از طریق بازی است.
آیا به نظر شما کسب درآمد از طریق بازی‌های بلاکچینی می‌تواند جایگزین شغل‌ها و درآمدهای ثابت شود؟
 
بالا