Cryptocurrency Prices by Coinlib

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند----بخش 2

maxuse

Active member

image_2021-05-01_184114 (1).jpg

هوبی توکن (HT)​

قیمت هوبی توکن روز شنبه به بالای مقاومت ۲۶.۸۹ دلار رسید و امروز اوج تازه‌ای را در ۲۹.۵۴ دلار ثبت کرد. این در حالی است که فروشندگان در تلاش هستند تا قیمت را زیر نقطه شروع جهش بکشانند و خریداران را در تله گاوی گرفتار کنند.

اگر قیمت تا سه روز آینده تا ۲۶.۸۹ دلار اصلاح و تثبیت شود، احتمال سقوط آهسته تا ۲۲ دلار وجود دارد. احیای قیمت از این حمایت می‌تواند باعث شود که قیمت هوبی در روزهای آینده در یک بازه ثابت در نوسان باشد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در سوی دیگر، اگر خریداران از حمایت ۲۶.۸۹ دلار دفاع کنند و اجازه سقوط به زیر ۲۵ دلار را ندهند، نشان‌دهنده آن است که آنها در هر کف قیمت اقدام به خرید می‌کنند. شکستن قیمت به بالای ۲۹.۵۴ دلار، می‌تواند باعث تداوم روند صعودی شود. در این صورت هدف بعدی ۳۶.۵۴ دلار خواهد بود.

میانگین متحرک نمایی در سطح ۲۰.۵۴ دلاری و ورود شاخص قدرت نسبی به ناحیه اشباع خرید، نشان‌دهنده کنترل خریداران بر بازار است.

خریداران و فروشندگان به‌دنبال آن هستند که جای پای خود در ۲۶.۸۹ دلار را محکم کنند. در عین حال که فروشندگان قیمت را تا ۲۶.۱۰ دلار کشاندند، ولی موفق به حفظ آن نشدند؛ این یعنی خریداران در این کف اقدام به خرید کرده‌اند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع خرید، به این معناست که خریداران دست بالاتر را در اختیار دارند. با این حال خریداران در رساندن قیمت به ۲۹.۵۴ دلار چندان موفق نبودند. این شکست می‌تواند به افزایش نوسانات در کوتاه‌مدت ختم شود.

شکستن قیمت به زیر ۲۶ دلار ممکن است قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاورد. در صورتی که قیمت در این ناحیه با احیایی قوی همراه شود، خریداران بار دیگر تلاش می‌کنند تا روند صعودی را ادامه دهند. به‌علاوه، شکستن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند سیگنالی مبنی بر اصلاحی شدیدتر باشد.

اتریوم کلاسیک (ETC)​

فروشندگان بازار همچنان در تلاش هستند تا جهش قیمت اتریوم کلاسیک از ۳۸ دلار به ۴۱.۶۱ را تضعیف کنند. این در حالی است که شادو بلند کندل اخیر نشان می‌دهد که خریداران در کف قیمت اقدام به خرید می‌کنند.

شیب رو به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه در سطح ۲۸.۷۴ دلاری و شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع فروش، نشان‌دهنده قدرت بیشتر خریداران نسبت به فروشندگان است. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را تا بالای مقاومت پیش رو سوق دهند، اتریوم کلاسیک می‌تواند رالی خود به‌سمت ۵۳.۲۱ دلار را ادامه دهد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در سوی دیگر، اگر قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند، فروشندگان، قیمت اتریوم کلاسیک را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین خواهند آورد. شکستن این حمایت نشان‌دهنده آن است که شتاب صعودی قیمت تضعیف شده است و احتمال کاهش تا ۲۲.۲۰ دلار وجود دارد.


پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

میانگین متحرک نمایی صعودی و جایگاه شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع خرید، نشان می‌دهد که کنترل خریداران در بازار بیشتر از فروشندگان است. این در حالی است که فروشندگان به این راحتی‌ها تسلیم نمی‌شوند و سعی می‌کنند که روند قیمت تا مقاومت بعدی را تضعیف کنند.

شکستن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، اولین نشانه از تضعیف روند صعودی خواهد بود. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه پایین بیاورد. چنین اتفاقی ممکن است باعث شود تا قیمت اتریوم کلاسیک برای مدتی در یک دامنه ثابت نوسان کند.

آوی (AAVE)​

خریداران امروز قیمت آوی را تا مقاومت ۴۸۹ دلاری بالا بردند. این در حالی است که چندان در تثبیت این ناحیه و حفظ روند صعودی موفق نبودند و فروشندگان قیمت را تا محدوده ۴۸۰ تا ۲۸۰ پایین آوردند. این یعنی فروشندگان به‌دنبال به دام انداختن خریداران هستند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

اگر قیمت آوی به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان‌دهنده آن است که خریداران در کف‌ها خرید نمی‌کنند. در این صورت ممکن است شاهد سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ در ناحیه ۳۸۳ دلار و گیرافتادن قیمت در یک بازه نوسان ثابت باشیم.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران در کفی که در ناحیه میانگین متحرک ۲۰ روزه تشکیل شده است، اقدام به خرید کرده‌اند و دوباره قیمت را تا بالای ۴۸۹ دلار و تا ۵۱۲ دلار افزایش داده‌اند. شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در سطح ۶۳ نشان‌دهنده آن است که صعود کم‌دردسرترین مسیر پیش روی قیمت آوی است.

این رویکرد صعودی در صورتی که فروشندگان قیمت را تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بکشند تضعیف خواهد شد. این مسئله ممکن است نشان‌دهنده آن باشد که عرضه بیشتر از تقاضا است. قیمت آوی ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه پایین بیاید. اگر این حمایت موفق عمل کند، ممکن است در محدوده ۴۲۰ تا ۲۸۹ دلار شاهد تثبیت قیمت برای چند روز باشیم. پس از آن احتمال روند جدید وجود دارد.
 
بالا