Cryptocurrency Prices by Coinlib

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند---بخش 2

maxuse

Member
image_2021-05-21_213333.jpg


سولانا (SOL)

فروشندگان در تلاش هستند تا یک رالی احیا را در فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۴۳.۳۸ دلار آغاز کنند. این در حالی است که فروشندگان موفق نشدند قیمت سولانا را تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۶.۳۹ دلار پایین بکشند؛ موضوعی که نشان‌دهنده مثبت‌شدن احساسات حاکم بر بازار است.

نمودار قیمت سولانا

روز جمعه، قیمت سولانا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه احیا شد و تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۹.۴۲ دلار جهش کرد. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران برای خرید منتظر کف‌های کمتر نمی‌مانند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را تا ۴۳.۲۸ دلار بالا ببرند، می‌توان گفت که روند نزولی به پایان رسیده است. درا ین صورت، کاردانو می‌تواند تا فیبوناچی ۷۸.۶ درصدی در ۴۹.۹۷ دلار و پس از آن تا اوج تاریخی در ۵۸.۳۸ اوج بگیرد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی رو به بالا دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد دست بالاتر در اختیار خریداران است.

در صورتی که قیمت سقوط کند و به زیر خط روند برسد، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. در این حالت، احتمال سقوط به ۲۵.۵۸ دلار و پس از آن تا ۲۱ دلار وجود دارد.

نمودار قیمت سولانا

در تایم فریم ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد که خبر از کامبک خریداران می‌دهد. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۴۳.۳۸ دلار برسانند، شتاب قیمت صعودی سولانا بیشتر می‌شود.

در طرف دیگر، اگر قیمت سقوط و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای عبور کند، بیانگر افزایش عرضه نسبت به تقاضا خواهد بود. این اتفاق می‌تواند به سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای و سپس به خط روند منجر شود. شکستن خط روند بیانگر آن است که فروشندگان بار دیگر کنترل بازار را در اختیار گرفته‌اند.


تتا (THETA)

قیمت تتا در حال حاضر در یک کانال نزولی نوسان می‌کند. خریداران روزهای جمعه و شنبه تلاش کردند تا قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند، اما در این کار موفق نبودند. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت از این مقاومت دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت تتا

این در حالی است که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۸.۱۹ دلار رفته‌رفته شیبی رو به بالا گرفته است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت قرار دارد. این مسئله نشان‌دهنده آن است که قدرت خریداران اندکی بیشتر از فروشندگان است. اگر قیمت تتا از میانگین متحرک ۲۰ روزه احیا شود، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا کانال نزولی را بشکنند.

در صورت موفقیت آنها، می‌توان گفت که روند نزولی به اتمام رسیده است. در این صورت، احتمال آغاز روند صعودی تا ۱۳ دلار و پس از آن تا اوج تاریخی در ۱۵.۸۸ دلار وجود دارد. در این رویکرد صعودی در صورتی که فروشندگان قیمت را تا میانگین متحرک ۲۰ روزه پایین بکشند و زیر آن تثبیت کنند، باطل می‌شود. این اتفاق می‌تواند به کاهش تا ۶ دلار منجر شود.

نمودار قیمت تتا

در تایم فریم ۴ ساعته، در دو نوبت شاهد سقوط قیمت بودیم. با این حال، فروشندگان نتوانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای بکشانند و در آنجا تثبیت کنند؛ این یعنی تقاضا در سطوح پایین‌تر وجود دارد.

اگر قیمت احیا شود، خریداران بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت تتا را به بالای کانال برسانند. در صورت موفقیت، بستر برای یک روند صعودی دیگر مهیا می‌شود.

در طرف مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای برسد، احتمال سقوط تا میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای وجود دارد. شکستن این حمایت می‌تواند آغازکننده یک اصلاح شدیدتر باشد.

بهزاد ناصرفلاح
 
آخرین ویرایش:
بالا