Cryptocurrency Prices by Coinlib

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند---بخش2

maxuse

Well-known member
image_2021-05-21_213333.jpg

کریپتو (CRO)

قیمت CRO طی چند روز اخیر در بازه‌ای بین ۰.۱۴ تا ۰.۰۸ دلار در نوسان بوده است. روز چهارشنبه این ارز دیجیتال از ۰.۱۳ دلار سقوط کند، اما خریداران موفق شدند در نزدیکی میانگین‌های متحرک جلوی این سقوط را بگیرند که خود نشانه‌ای مثبت به حساب می‌آید.

نمودار قیمت CRO

میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی زیر محدوده میانی است که بیانگر تعادل میان عرضه و تقاضا است. در صورتی که قیمت از سطح فعلی سقوط کند و به زیر ۰.۱ دلار برسد، می‌توان انتظار کاهش تا حمایت قدرتمند ۰.۰۸ دلاری را داشت.

در سوی دیگر، اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای میانگین‌های متحرک تثبیت کنند، صعود تا مقاومت ۰.۱۳ تا ۰.۱۴ دلار محتمل خواهد بود. فروشندگان به احتمال زیاد در این ناحیه عملکردی قدرتمند از خود نشان دهند. در صورت سقوط از این محدوده، ممکن است تا چند روز آینده شاهد نوسانات عرضی روی نمودار باشیم.

نمودار قیمت CRO

در تایم فریم ۴ ساعته، فروشندگان قیمت را تا زیر حمایت ۰.۱۰۸ دلاری پایین کشیدند ولی نتوانستند از این نقطه قوت استفاده لازم را ببرند. پس از آن شاهد احیا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای شدیم، ولی خریداران موفق به عبور از این مقاومت نشدند؛ این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان دست از تلاش برنداشتند و همچنان در رالی‌ها اقدام به فروش می‌کنند.

اگر فروشندگان قیمت را تا زیر ۰.۱۰۸ دلار پایین بکشند، سقوط تا حمایت کلیدی ۰.۰۸ دلار ممکن است.

در سوی دیگر، جهش قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای می‌تواند باعث افزایش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای شود. شکسته‌شدن این مقاومت احتمال صعود تا مقاومت بعدی را بیشتر می‌کند.

لئو (LEO)

قیمت لئو طی چند روز گذشته در یک کانال بزرگ و در نزدیکی به مقاومت کانال در حال نوسان است. دامنه نوسانات کوچک در نزدیکی یک مقاومت عموماً نشانه‌ای از پیش‌بینی خریداران مبنی بر جهش قریب‌الوقوع قیمت است و از همین رو آنها تمایل چندانی به فروش ندارند.

نمودار قیمت لئو

میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده ۶۳ است که نشان می‌دهد خریداران قدرت بیشتری در بازار دارند. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را بالای ۲.۹۶ دلار تثبیت کنند، احتمال صعود تا مقاومت بعدی در ۳.۳۲ دلار محتمل خواهد بود.

در صورتی که قیمت از سطوح فعلی سقوط و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲.۷۸ برسد، این تحلیل صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

در این صورت می‌توان گفت که خریداران امید خود نسبت به جهش را از دست داده و حالا به‌دنبال برداشت سودهای خود هستند. این اتفاق ممکن است به سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲.۵۹ دلار ختم شود.

نمودار قیمت لئو

در تایم فریم ۴ ساعته، فاز تثبیت بین ۲.۸۵ و ۲.۹۵ دلار به پایان رسیده است و جهش حرکت رو به بالا است. اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای ۲.۹۶ دلار تثبیت کنند، شتاب صعودی بیشتر می‌شود و در کوتاه‌مدت صعود تا ۳.۱ دلار محتمل خواهد بود.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای آرام‌آرام در حال صعودی‌شدن است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده ۶۲ قرار دارد که نشان می‌دهد دست بالاتر از آن خریداران است. در سوی دیگر، اگر قیمت سقوط و به زیر ۲.۸ دلار برسد، مقصد بعدی ۲.۶۷ دلار خواهد بود.
بهزاد ناصرفلاح
 
بالا