Cryptocurrency Prices by Coinlib

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

maxuse

Member
image_2021-05-01_184114 (1).jpg

قیمت بیت کوین کندل ماهیانه خود را با کاهشی ۱.۹۸ درصدی نسبت به ماه گذشته‌اش بست. داده‌های بای‌بیت (Bybit) نشان می‌دهد که این اولین بسته‌شدن منفی کندل ماهیانه ماه آوریل از سال ۲۰۱۵ است.

از سوی دیگر قیمت اتریوم در مدت مشابه ۴۴ درصد رشد کرده و اوج تاریخی جدید را در بالای ۳,۰۰۰ دلار ثبت کرده است. این عملکردها نشان می‌دهد که واگرایی گسترده‌ای بین اتریوم و بیت کوین ایجاد شده است؛ این واگرایی نشان‌دهنده آن است که بازار به بلوغ رسیده و عملکرد خوب بیت کوین دیگر مانند گذشته تأثیر چندانی بر آلت کوین‌ها ندارد.

روند صعودی اتریوم باعث شده است تا خریداران زیادی به‌سمت خرید این ارز دیجیتال کشیده شوند. آمارهای بای‌بیت نشان می‌دهد که ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت)، قراردادهای آتی باز اتریوم نسبت به ماه گذشته ۵۲ درصد بیشتر شده است. این موضوع بیانگر آن است که این ارز دیجیتال حمایت معامله‌گران حرفه‌ای را پشت خود می‌بیند. مارسل پیچمن (Marcel Pechman)، از نویسندگان کوین تلگراف، معتقد است که معمولاً این گونه سرمایه‌گذاران در مقایسه با معامله‌گران خرد، دورنمای صعودی‌تری برای بازار به ارمغان می‌آورند.

عملکرد قدرتمند بازار ارزهای دیجیتال، همچنان طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند. به‌گزارش فایننشال تایمز، شرکت سرمایه‌گذاری اندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz)، به‌دنبال آن است که به‌واسطه افزایش تقاضا، ۸۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار سرمایه برای یک صندوق سرمایه‌گذاری دیگر جذب کند. جریان سرمایه به پروژه‌های مختلف ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران دیدگاهی صعودی در بلندمدت در مورد این بازار دارند.

ویلیام استروم برگ (William Stromberg)، مدیرعامل تی رو پرایس (T. Rowe Price)، در مصاحبه اخیر خود با مجله بالتیمور بیزنس (Baltimore Business) اعلام کرد که بازار ارزهای دیجیتال جوان است و مشخص‌شدن ارزش واقعی آن «سال‌ها» طول می‌کشد.

با این تفاسیر نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است طی چند روز آینده عملکرد خوبی از خود نشان دهند، بررسی ‌می‌کنیم.

بیت کوین (BTC)​

قیمت بیت کوین ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) به بالای میانگین‌های متحرک خود رسید، اما خریداران موفق نشدند که از این فرصت استفاده کافی را ببرند. الگوی کندلی دوجی در روز ۱ مه (۱۱ اردیبهشت) و سقوط به زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه در محدوده ۵۶,۸۳۳ دلار نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان به فروش خود ادامه می‌دهند.

اگر فروشندگان قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در سطح ۵۵,۷۲۳ دلار پایین بیاورند، جفت ارز بیت کوین/تتر ممکن است تا ۵۲,۳۲۳ دلار و پس از آن تا ۵۰,۴۶۰ دلار پایین بیاید. خط صاف میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی محدوده میانی نمودار، نشان‌دهنده توازن میان عرضه و تقاضا است. این مسئله ممکن است نشانه نوسانات در یک بازه ثابت در چند روز آینده باشد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در روز جاری، بالاتر تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ناحیه ۵۸,۴۶۹ دلار احیا شده است، سناریوی صعود قیمت اعتبار بیشتری خواهد داشت. چنین حرکتی نشان‌گر آن است که خریداران حتی در کف‌های کوچک هم اقدام به خرید می‌کنند. این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین تا ۶۱,۸۲۵ دلار اوج بگیرد. در این سطح خریداران به احتمال زیاد با یک مقاومت سخت از سوی فروشندگان مواجه خواهند شد.

به نظر می‌رسد که نمودار بیت کوین در حال ایجاد شانه راست الگوی سروشانه است. صد البته نباید فراموش کرد که برای چنین ادعایی بسیار زود است. این الگو ممکن است با سقوط قیمت به زیر خط گردن تکمیل شود. تا آن زمان معامله‌گران باید به‌دقت نوسانات را زیر نظر داشته باشند و در عین به امید افزایش قیمت دست به خریدهای بی‌مهابا نزنند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در تایم فریم ۴ ساعته، خریداران قیمت را تا بالای مقاومت ۵۷,۵۰۰ دلار افزایش دادند ولی موفق به حفظ آن نشدند. پس از آن، فروشندگان قیمت را به زیر این سطح کشاندند و تلاش هستند تا حمایت ناحیه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با بشکنند.

بازگشت قوی قیمت از این ناحیه حمایتی، می‌تواند عزم خریداران برای یک تلاش دیگر برای عبور از سد ۵۷,۵۰۰ دلاری را جزم‌تر کند. در صورت موفقیت خریداران، قیمت بیت کوین می‌تواند سفر خود تا مقصد ۶۱,۸۲۵ دلاری را آغاز کند. در سوی دیگر، اگر فروشندگان قیمت را تا زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) پایین بشکند، احتمال سقوط تا ۵۰,۴۶۰ وجود دارد.

سولانا (SOL)​

قیمت سولانا موفق شد تا روز شنبه از سد مقاومت ۴۸.۶۴ دلاری بر بیاید و کمی بعد به اوج تاریخی ۴۹.۹۹ رسید. نباید فراموش کرد که سطح ۵۰ دلاری به‌عنوان یک مقاومت روانی عمل می‌کند و فروشندگان موفق شدند که با استفاده از این ناحیه، قیمت را تا ۴۸.۶۴ دلار پایین بیاورند.

اگر فروشندگان قیمت سولانا را زیر ۴۸.۶۴ دلار برای دو روز متوالی نگه دارند، سولانا ممکن است تا حمایت ۴۰.۵۱ دلاری سقوط کند. احیای قیمت از این سطح حمایتی، بیانگر آن خواهد بود که خریداران در کف قیمت به‌دنبال انباشت هستند. در این صورت، آنها یک بار دیگر شانس خود را برای عبور از مقاومت ۵۰ دلاری امتحان می‌کنند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در صورت موفقیت، قیمت سولانا ابتدا به ۵۶.۷۷ دلار می‌رسد و پس از آن در پی غلبه بر هدف ۶۸.۰۵ دلاری خواهد بود. میانگین‌های متحرک در حال افزایش هستند و شاخص قدرت نسبی نیز وضعی اشباع خرید را نشان می‌دهد؛ یعنی ساده‌ترین روندِ پیش روی سولانا رو به بالا است.

این رویکرد صعودی در صورتی که قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را در ناحیه ۳۸ دلاری بشکند، باطل خواهد شد. در این صورت، قیمت سولانا ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ناحیه ۲۶ دلاری سقوط کند.


پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران به‌دنبال دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روز هستند. در صورتی که قیمت از ۴۸.۶۴ دلار به ۴۹.۹۹ دلار برسد، می‌توان گفت که شتاب قیمت، سرعت گرفته است. رشد آهسته میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ورود شاخص قدرت نسبی به محدوده مثبت، نشان می‌دهد که خریداران دست بالاتر را در اختیار دارند.

در طرف مقابل، اگر قیمت از مقاومت پیش رو بار دیگر سقوط کند، می‌توان انتظار داشت که شاهد سقوط به زیر میانگین‌های متحرک باشیم. در این صورت، احتمال دارد فروشندگان قیمت را تا ۴۰.۵۱ دلار پایین بشکند. احیای قیمت از این ناحیه می‌تواند باعث نوسانات در یک محدوده ثابت در چند روز آینده شود.

ادامه در بخش 2
 
آخرین ویرایش:
بالا