Cryptocurrency Prices by Coinlib

Keon

Active member
X-real-1024x529.png

یکی از موارد اصلی در یادگیری و آموزش ارز دیجیتال، شناخت صرافی مبتنی بر رمز ارز و استفاده از قابلیت‌های آن است. صرافی ارز دیجیتال یک پلتفرم آنلاین برای ذخیره و مبادله ارز دیجیتال است.

صرافی به‌عنوان یک واسطه میان خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال عمل کرده و با انجام تراکنش‌های از معامله‌گران حق کمیسیون دریافت می‌کند؛ بنابراین می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را در این بازار دیجیتالی خرید، فروش و تبدیل کنید.

در این مقاله به چند نکته طلایی در هنگام انتخاب صرافی ارز دیجیتال میپردازیم که این نکات به قرار زیر است:


میزان کمیسیون صرافی:


در هنگام انتخاب صرافی مناسب به میزان کمیسیونی که صرافی در هنگام تراکنش‌های دریافت می‌کند توجه کنید. در برخی از صرافی‌ها هزینه‌ها در معاملات رمز ارز به رمز ارز صفر است اما در معاملات مربوط به تبدیل رمز ارز به فیات و بالعکس کمیسیون دریافت می‌شود.


صرافی خارجی بدون نیاز به VPN:


در صورتی که می‌خواهید در صرافی‌های خارجی فعالیت کنید صرافی «هات بیت» گزینه مناسبی به شمار می‌رود. چون نیازی به سپری کردن مراحل احراز هویت ندارد. شما می‌توانید از طریق شماره موبایل و ایمیل ثبت‌نام کنید. گذشته از این، هنگام فعالیت در این صرافی به «VPN» نیازی ندارید. این مورد یکی از گزینه‌های درخشان برای سرمایه گذاران ساکن ایران است.


حداقل مبلغ معامله:


جهت خریدوفروش ارز دیجیتال در صرافی‌ها یک حداقل مبلغ ترید تعیین‌شده که بر اساس آن میزان می‌توانید خریدوفروش انجام دهید. حداقل مبلغ معامله در برخی از صرافی‌ها بسیار بالا است؛ بنابراین لازم است در هنگام انتخاب صرافی به این نکته توجه کنید


شناخت گروه فعال در صرافی:


نام مهره‌های اصلی در صرافی‌های معتبر مشخص بوده و شما می‌توانید درباره سوابق آن‌ها جستجو کنید؛ بنابراین از عضویت در صرافی‌هایی که افراد فعال در گروه پشتیبانی آن‌ها مشخص نیست، خودداری کنید.


معایب فعالیت در صرافی‌های خارجی


به دلیل تحریم امکان انجام مراحل احراز هویت برای کاربران ساکن ایران وجود ندارد. در این مراحل واردکردن آدرس محل سکونت، عکس مدارک شناسایی و… ضروری است

برای ثبت‌نام و فعالیت در صرافی‌های خارجی لازم است از طریق VPN و تغییر آدرس IP وارد سایت شوید. لازم است در مراجعات بعدی به صرافی با همان IP اولیه در هنگام ثبت‌نام وارد سایت شوید.

اگر در هریک از مراحل انجام معامله و ثبت سفارش VPN قطع‌شده و IP عوض شود صرافی اکانت شما را مسدود کرده و دارایی‌هایتان بلوکه می‌شود.


مزایای فعالیت در صرافی‌های خارجی


در اکثر صرافی‌های باکیفیت و معتبر امکان استفاده از قابلیت Stop Loss وجود دارد. با استفاده از این ویژگی می‌توانید معاملات خود را از هرگونه ضرری محافظت کنید. به‌این‌ترتیب پیش از شروع معاملات حد ضرر خود را مشخص می‌کنید.

در برخی از صرافی‌ها امکان بیمه کردن دارایی وجود دارد. به این معنا که در صورت حمله هکرها به سایت صرافی دارایی‌های شما از طریق بیمه برگشت داده می‌شوند.


مزایای فعالیت در صرافی ایرانی


امکان خرید رمز ارز از طریق ریال

واریز و برداشت مستقیم از حساب بانکی ریالی

زبان فارسی سایت

دسترسی به بازارهای جهانی

پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام‌روزهای هفته

امکان انجام مراحل احراز هویت

واریز و برداشت در سطوح بالا

قابلیت پیگیری و شکایت
 
بالا