Cryptocurrency Prices by Coinlib

کاردانو پس از هارد فورک موفقیت آمیز، قراردادهای هوشمند را راه اندازی می کند

Keon

Well-known member
123 - کاردانو پس از هارد فورک موفقیت آمیز، قراردادهای هوشمند را راه اندازی می کند

کاردانو هارد فورک Alonzo خود را برای معرفی اسکریپت های قرارداد هوشمند مجهز به پلوتوس تکمیل کرده است.

در 12 آگوست(21 مرداد) ، کاردانو توییت کرد که ارتقاء در دوره(epoch) 290 با موفقیت انجام شده است و ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند برای اولین بار در بلاک چین عمومی را تسهیل می کند.

با وجود جشن گرفتن این نقطه عطف ، کاردانو در یک پست وبلاگی که در همان روز منتشر شد خاطرنشان می کند که هنوز “روزهای اولیه این پروژه” است و ادعا می کند که اکنون “مأموریت واقعاً آغاز می شود” :
کاردانو از اتمام هارد فورک آلونزو خود خبر داد و به این ترتیب عملکرد قراردادی هوشمند بسیار مورد انتظار خود را نشان داد.

“اینجاست که ماموریت واقعاً آغاز می شود ، زیرا ما – کل جامعه – شروع به ارائه چشم اندازی می کنیم که همه ما مدتهاست در جهت آن تلاش کرده ایم. ایجاد یک سیستم غیر متمرکز که هویت اقتصادی و فرصت را برای همه و در همه جا گسترش دهد.”

هاردفورک Alonzo این امکان را می دهد تا قراردادهای هوشمند برای کاردانو با استفاده از اسکریپت های پلوتوس نوشته شود ، که تیم، آنها را “یک زبان توسعه قرارداد هوشمند هدفمند و پلتفرم اجرایی با استفاده از زبان برنامه نویسی کاربردی Haskell” توصیف می کند.

با این حال ، تیم جامعه خود را تشویق کرده است تا انتظارات معقولی از آلونزو داشته باشند ، و اظهار داشت:
انتظارات زیادی در مورد این ارتقا وجود دارد. که برخی نامعقول هستند. ناظران Cardano ممکن است منتظر یک اکوسیستم پیچیده از DApp های آماده مصرف کننده باشند که بلافاصله پس از ارتقاء در دسترس قرار می گیرد. انتظارات در اینجا باید مدیریت شوند. “

کاردانو یک بلاک چین عمومی است که توسط چارلز هاسکینسون ، یکی از بنیانگذاران اتریوم تاسیس شده و توسط شرکت تحقیقاتی او IOHK توسعه یافته است.

در حالی که کاردانو متعهد شده بود با تسلط اتریوم در میزبانی برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و Web3 رقابت کند ، این پروژه به دلیل عدم ارائه عملکرد قرارداد هوشمند تا به حال با وجود راه اندازی در سپتامبر 2017(شهریور 96) ، انتقاداتی را برانگیخته است.

دومینیک ویلیامز ، بنیانگذار پلتفرم رقیب، Internet Computer ، کاردانو را برای مدت زمان موردنیاز برای راه اندازی پروتکلِ قراردادهای هوشمند مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: “من را شگفت زده می کند که این زنجیره(شبکه) به مدت 2 سال در بازار وجود داشت و تازه پشتیبانی قراردادهای هوشمند را افزوده است و مردم از این پیشرفت خوشحال هستند. “

کاردانو همچنین در اوایل سپتامبر پس از اولین DApp که در شبکه آزمایشی اش راه اندازی شد ، با مشکلاتی در ارتباط با عدم موفقیت پردازش تراکنشها مواجه شد.

آنتونی ساسانو ، طرفدار متعصب و رک گویِ اتریوم ، در توییتی نوشت: “واقعا بعد از 6 سال تحقیق به شیوه “داوری همتا “و با سرمایه بازاری بیش از 90 میلیارد دلار، اولین dapp در کاردانو حتی نمی تواند پردازش همزمان تراکنش ها را انجام دهد (همان چیزی که برای DeFi نیاز دارید ). “

Anthony Wassano 🦇🔊 on Twitter - کاردانو پس از هارد فورک موفقیت آمیز، قراردادهای هوشمند را راه اندازی می کند

کاردانو از آن پس به دنبال پاسخگویی به انتقادات است و اظهار داشت که DApp های ساخته شده بر روی پروتکل “محدود به یک تراکنش در هر بلوک” نیستند.

علیرغم مخالفانش ، هیاهو برای ارتقاء Candano اخیراً توکن بومی آن ADA را به سقف خود رساند ، به طوری که بر اساس گزارش کوین گکو ADA با رشد 192 درصدی از کف قیمتی 1.06 دلار در اواخر جولای(اوایل مرداد) به 3.10 دلار در 3 سپتامبر(12شهریور) رسید . همچنین از ابتدای سال 2021 بیش از 1600 درصد افزایش یافته است.

با این حال ، ADA از آن زمان تا کنون کاهش یافته و هفته گذشته را بین 2.30 تا 2.80 دلار در نوسان گذرانده است ، که نشان می دهد بسیاری از دلالان ممکن است این شایعه را خریداری کرده و خبر را فروخته باشند.(باز کردن پوزیشن براساس یک شایعه و انتظار برای یک اعلامیه یا خبر)
 
بالا