Cryptocurrency Prices by Coinlib

5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید (قسمت 2)

Keon

Well-known member
در حال حاضر خریداران تلاش دارند یک کف قیمت بالاتر در تراز 26.65 دلار تشکیل دهند. اگر آنها بتوانند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه سوق دهند و در همان تراز حفظ کنند، جفت ارز SOL/USDT می تواند شتاب گرفته و تا خط روند نزولی و سپس تراز 44 دلار صعود کند.
هرچند، شیب نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها برنامه های دیگری نیز دارند. آنها سعی می کنند از میانگین متحرک نمایی 20 روزه دفاع کنند و قیمت را به زیر 26.65 دلار بکشانند. در صورت شکسته شدن این حمایت مهم، جفت ارز SOL/USDT احتمالاً تا مرز 21.10 دلار کاهش می یابد.
بازگشت قدرتمند قیمت به این حمایت نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت برای خرید اقدام می کنند. در این حالت، این جفت ارز می تواند طی چند روز آینده بین 21.10 تا 44 دلار تحکیم شود.

چارت2 سولانا 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در نمودار 4 ساعته مسطح شده و RSI در نزدیکی نقطه میانی واقع است و این نشان دهنده تعادل میان خریداران و فروشندگان است. اگر قیمت به سمت سطوح بالاتر از 33 دلار هدایت شده و آن سطح را حفظ کند، ممکن است این توازن به نفع گاوها تغییر نماید.

چنین وضعیتی می تواند مسیر حرکت به سمت خط روند نزولی و سپس تراز 42 دلار را هموار کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا 33 دلار کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند حمایت موجود در تراز 26.65 دلار را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است شرایط به نفع خرس ها تغییر کند.

MATIC/USDT

طی چند روز گذشته پالیگان (MATIC) با قیمتی زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.29 دلار) معامله شده است اما نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت تا کف قیمت ثبت شده روز 23 می (2 خرداد) یعنی 0.74 دلار سقوط کند. این نشان دهنده تعداد کم فروشنده ها در سطح فعلی قیمت است.

چارت1 ماتیک - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر گاوها دوباره گرد هم جمع شوند و قیمت را به بالای خط روند نزولی سوق دهند، احتمالاً به معنای اتمام مرحله اصلاح قیمت خواهد بود. پس از آن، جفت ارز MATIC/USDT می تواند تا تراز 1.71 دلار و سپس، مقاومت روانی 2 دلار افزایش یابد.

با این حال، خرس ها ممکن است برنامه های دیگری در نظر داشته باشند. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و وجود RSI در منطقه منفی نشان می دهد که فروشندگان اکنون برتری دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر 0.92 دلار بکشانند، این جفت ارز احتمالاً تا منطقه حمایتی 0.74 تا 0.68 دلار سقوط می کند.

البته، گاوها احتمالاً با قدرت از این منطقه دفاع می کنند. بازگشت قدرتمند از این سطح نشانگر انباشت دارایی در سطوح پایین قیمت خواهد بود. در این حالت، ممکن است گاوها سعی کنند قیمت را به سطوحی بالاتر از خط روند نزولی هدایت کنند.

چارت2 ماتیک - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها با قدرت از این خط روند نزولی دفاع می کنند. شیب نزولی 20-EMA و قرار گرفتن RSI در منطقه منفی نشان دهنده برتری خرس ها است. در صورتی که قیمت به زیر 1 دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا مرز 0.92 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از 1 دلار بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را از خط روند نزولی بالاتر ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، می توان نتیجه گرفت گاوها سعی میکنند به میدان بازگردند. در این حالت، با افزایش مومنتوم حرکت این جفت ارز، احتمال رسیدن به بالای 1.25 دلار تقویت می شود.

KLAY/USDT
طی روزهای گذشته رمزارز Klaytn (KLAY) با قیمتی پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.02 دلار) معامله شده است. اما واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که ممکن است فروشندگان به زودی قدرت خود را از دست بدهند.

چارت 1کلیتن - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر گاوها موفق شوند قیمت را به سمت سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه سوق داده و در همان سطح نگه دارند، می تواند نشانه ای از امکان تغییر روند باشد. با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا روند بهبود قیمت را در منطقه 1.24 تا 1.29 دلاری متوقف کنند.

اگر قیمت از این منطقه بالاسری پایین تر بیاید اما به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نرسد، نشان می دهد که گاوها سعی در بازگشت دارند. شکست این منطقه مقاومتی می تواند خریدارانی را به خود جلب کند که احتمالاً SMA-200 (1.51 دلار) را به چالش می کشند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه نشان می دهد که روند نزولی در کوتاه مدت به پایان رسیده است. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر تراز 0.72 دلار بکشانند، این نمای مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد.

چارت2 کلیتن - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که جفت ارز KLAY/USDT اکنون در یک کانال نزولی معامله می شود. گاوها قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از این کانال و میانگین متحرک ساده 200 روزه هدایت کرده اند ولی نتوانسته اند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

اگر گاوها قیمت را به بالای 20-EMA کشانده و در همان سطح نگه دارند، ممکن است این جفت ارز دوباره سعی کند بالاتر از این کانال نزولی و 200-SMA قرار گیرد. در صورت تحقق این فرضیه، جفت ارز KLAY/USDT احتمالاً روند صعودی جدیدی را شروع می کند که می تواند به 1.62 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر این جفت ارز به زیر 0.86 دلار برسد، این روند کاهش می تواند تا 0.72 دلار ادامه یابد.


این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با انجمن بیت کوین نمی‌باشد.
 
بالا